Sport.pl

,,Bestia? chce pomagać

Mike Tyson, który uważany jest za ,,czarną owcę? nawet w środowisku tak brutalnym jak bokserskie, służy pomocą i radą. Bokser, który zasłynął z okrucieństwa w ringu, chce pomóc w powrocie do normalności Paulowi Gascoignowi.
Przeczytaj też: Niemożliwe! Mike Tyson - Twój nowy psycholog

Paul Gascoigne, legenda angielskiego futbolu, przeżywa załamanie nerwowe. Doszło nawet do tego, że Gascoigne wylądował na dwa tygodnie w szpitalu psychiatrycznym. Z pomocą spieszy nie kto inny jak Mike Tyson. Paradoksalnie tym, co Tyson chce zaoferować w ramach pomocy, jest jego przeszłość, która obfituje w trudne chwile.

"Wiem wszystko o Gazzie i wydaje mi się, że jestem w stanie mu pomóc" - mówi bokser.

"Wielu sportowców, wliczając mnie, miało problemy w swoim prywatnym życiu. Dlatego właśnie chce mu pomóc. Nadal uważam go za wielką gwiazdę i jeżeli tylko wyrazi chęć, chciałbym się z nim spotkać" - dodaje Tyson.

"Bestia" uważa, że pomógł już innemu piłkarzowi. Mianowicie, kilkakrotnie spotykał się w przeszłości z zawodnikiem Manchesteru United - Waynem Rooney, który znany jest ze swej miłości do boksu.

" W 2005 roku, kiedy Rooney przeżywał kryzys, spotkałem się z nim i pomogłem stanąć na nogi. Jestem pewien, że mogę to samo zrobić dla Paula Gascoigne'a" - twierdzi ,,Bestia"

Mike Tyson ma opinię ,,złego chłopca" w bokserskim świecie. Był skazany za gwałt, a rok temu został złapany na jeździe samochodem pod wpływem narkotyków.

Paul Gascoigne został zatrzymany w lutym, po tym jak policja została wezwana do hotelu, w którym przebywał piłkarz. Jego nienormalne zachowanie skutkowało zamknięciem w szpitalu psychiatrycznym.

Tyson na Wyspy Brytyjskie ma przyjechać w maju. Wtedy może dojść do spotkania pomiędzy dwoma sportowcami.