Roger we wtorek z paszportem, w środę w kadrze?

Być może już we wtorek Roger Guerreiro otrzyma polskie obywatelstwo. Czy jutro znajdzie się w 30-osobowej kadrze na Euro 2008, którą ogłosi Leo Beenhakker?
Jacek Bąk: Roger? Nie róbmy z kadry klubu cudzoziemców

- Roger może otrzymać obywatelstwo nawet we wtorek po południu. Na razie nie mamy żadnych konkretnych informacji o terminie, ale czekamy - powiedziała Sport.pl Agata Wójcik, tłumaczka brazylijskiego piłkarza, która załatwia większość jego urzędowych spraw. - Wniosek wpłynął w marcu. Prezydent nie podjął jeszcze decyzji. Nie wiemy, kiedy można się jej spodziewać. Na pewno poinformujemy o tym media - usłyszeliśmy w Kancelarii Prezydenta.

Czasu zostało niewiele, bo już w środę trener Leo Beenhakker poda 30-osobową kadrę na Euro 2008. W zeszłym tygodniu spekulowano, że znajdzie się w niej Roger. Ani Beenhakker, ani jego asystenci Bogusław Kaczmarek i Dariusz Dziekanowski nie komentują jednak powołań przed konferencją prasową.

Bardzo możliwe, że nawet jeśli do środy Roger nie dostanie obywatelstwa, to na liście 30 powołanych i tak się znajdzie. Szeroka kadra ma bowiem charakter nieoficjalny (powołania nie są wysyłane do klubów, ani zgłaszane do UEFA) i Beenhakker nie musi na razie zwracać uwagi na paszport Brazylijczyka.

Ogłoszenie kadry to dopiero o początek przygotowań do Euro. Z 30 zawodników na rozpoczynające się 19 maja zgrupowanie w Donaueschingen pojedzie 25. Czyli dwóch więcej, niż trzeba zgłosić kadrę do UEFA. Beenhakker chce mieć rezerwowych w razie kontuzji. Ostateczny, 23-osobowy skład na Euro 2008 Holender poda przed 28 maja.

Dudka: Roger na Euro? To niepoważne

Czy Twoim zdaniem Roger powinien znaleźć się w kadrze na Euro 2008?