Siedem powodów, dla których Roger powinien jechać na Euro

Roger możliwe, że już w czwartek (kiedy dostanie polski paszport) trafi do szerokiej kadry Leo Beenhakkera. Czy Brazylijczyk z powinien jechać na Euro 2008? Oto argumenty na poparcie decyzji selekcjonera.
Prezydent Lech Kaczyński w czwartek nada polskie obywatelstwo brazylijskiemu piłkarzowi Legii Warszawa Rogerowi Guerreiro - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta. Jest niemal pewne, że zawodnik Legii trafi do szerokiej kadry na Euro. Słusznie. Dlaczego? Oto argumenty.1. Bo tak chce Leo Beenhakker Reprezentacja, choć nazywa się narodowa, to jednak produkt autorski holenderskiego szkoleniowca, który niejednokrotnie powtarzał, że kadra to niekoniecznie zbiór najlepszych piłkarzy kraju, ale takich, którzy pasują do jego koncepcji. Roger pasuje.

2. Roger jest piłkarzem o ogromnym potencjale - Wśród Polaków ciężko znaleźć zawodnika tak kreatywnego i nieprzewidywalnego. On jednym podaniem potrafi namieszać w głowie kilku obrońcom, świetnie gra z pierwszej piłki - mówi Grzegorz Mielcarski, były reprezentant Polski, dziś ekspert Canal+. - Świetna lewa noga, znakomicie wyszkolony technicznie. Do tego niezwykle kreatywny. I, co bardzo ważne, to prawdziwy team player - gra dla drużyny, nie dla siebie - dodaje sam Beenhakker. Owszem w rundzie wiosennej, podobnie jak cała Legia, gra poniżej oczekiwań, ale to nie znaczy, że na Euro też tak będzie. Do Beenahkkera można mieć zaufanie, że umie wyciągnąć z każdego piłkarza, to co ten ma najlepsze.

Beenhakker o powołaniu Rogera

3. Roger podniesie poziom rywalizacji w polskiej kadrze Pojedzie na Euro jako kandydat do gry w pierwszym składzie. Roger na pewno nie odbierze miejsca w kadrze na Euro żadnemu z pierwszoplanowych graczy. Ale rywalizacja o jego miejsce w drużynie, może przynieść jedynie korzyści.

4. Dzięki obecności Rogera w kadrze Beenhakker zyska więcej możliwości ustawienia składu Piłkarz Legii może grać na wielu pozycjach - środkowego pomocnika, cofniętego napastnika, lewego pomocnika.

Gdzie może grać Roger - analiza Sport.pl

5. Roger umie strzelać silnie i celnie z dystansu To umiejętność bardzo rzadka wśród polskich piłkarzy. Jedynie Jacek Krzynówek i Mariusz Lewandowski pod tym względem mogą równać się z Rogerem.

Zobacz gola w meczu z Polonią Bytom

6. Roger jest ambitny i chce grać dla Polski - Ostatecznie przekonałem się do tego pomysłu po rozmowie z samym piłkarzem kilka tygodni temu. Świetnie się rozumieliśmy. Okazało się, że Roger ma wielkie ambicje i wolę odniesienia sukcesu. Bardzo chce mieć możliwość gry dla Polski. A jeśli tak, ja chcę mu ją dać. Podkreślam jednak: możliwość, nie gwarancję gry w reprezentacji, bo tej nie mogę dać żadnemu piłkarzowi - mówił niedawno Beenhakker w wywiadzie dla Sport.pl.

7. Roger to piłkarz do reprezentacji na długie lata. Ma dopiero 26 lat Poza tym już jedna naturalizacja zakończyła się dla Polski powodzeniem. Gole Emmanuela Olisadebe dały reprezentacji awans do mistrzostw świata w 2002 r.

Oczywiście to nie jedyne argumenty za grą Rogera dla Polski, do dyskusji zapraszamy na forum.