"Ale ściema! Roger jeszcze nie dostał polskiego obywatelstwa"

PRZEGLĄD PRASY. Dopiero dziś Roger Guerreiro zostanie obywatelem Polski - donosi "Super Express". W czasie hucznej uroczystości w Pałacu Prezydenckim Lech Kaczyński wręczył piłkarzowi... pustą teczkę.
Prawdziwy akt nadania polskiego obywatelstwa Roger otrzyma po cichu dzisiaj, z rąk wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego. Na nim złoży swój podpis i formalności stanie się zadość.

- To prawda. Dopiero dziś piłkarz dostanie akt nadania obywatelstwa. W Pałacu Prezydenckim wręczono mu pustą teczkę - potwierdza Małgorzata Glinkowska, rzeczniczka mazowieckiego wojewody.

"Moment faktycznego nadania Rogerowi obywatelstwa odbędzie się więc bez dziennikarzy, kamer i blasku flaszy" - pisze "Super Express". - Kancelaria Prezydenta chciała mieć swój show i go miała. Trochę się jednak pospieszyła. Zresztą problemów było więcej, bo we wniosku pomylono np. imię matki piłkarza. Mam jednak nadzieję, że dziś wszystkim formalnościom stanie się zadość - mówi gazecie tajemniczy informator.

Tylko Roger nie przejmuje się tym całym [wywoływanym przez tabloid?] zamieszaniem. - Wybrałem Polskę na całe życie - mówi. Jest mu więc zapewne wszystko jedno w jaki dzień tygodnia formalnie otrzyma obywatelstwo.

W poniedziałek Leo Beenhakker zaprosił Rogera do szerokiej, 32-osobowej kadry na Euro 2008. Pomocnik Legii pojedzie z kadrą w maju na zgrupowanie do Niemiec, gdzie Holender sprawdzi go w meczach towarzyskich. Dopiero potem okaże się, czy Roger znajdzie się w kadrze na mistrzostwa Europy, która zostanie ogłoszona pod koniec maja.