Sport.pl

W niedzielę w Pruszkowie derby Znicza z Polonią

- Absolutnie go nie można przegrać - mówi o niedzielnym meczu ze Zniczem Pruszków trener Polonii Jerzy Kowalik. Początek derbowego spotkania o 12 w niedzielę. Drużynę gospodarzy poprowadzi trener Jacek Grembocki, który wcześniej pracował w Polonii
Póki co pracujący od niedawna z "Czarnymi Koszulami" Kowalik nie przegrał spotkania. Jego bilans to dwa zwycięstwa i jeden remis, ale przyjdzie mu się zmierzyć z najlepszą drużyną wiosny. Znicz wiosną z dziewięciu meczów wygrał sześc i trzy zremisował.

Polonia przystąpi do tego meczu osłabiona. Za kartki pauzować będzie najskuteczniejszy zawodnik tej drużyny Daniel Mąka. Wciąż kontuzjowani są obrońcy Kamil Kuzera i Krzysztof Michalski. Być może wrócą jednak Mariusz Zasada i Mariusz Pawlak, raczej Jacek Kosmalski.

Drużyna Znicza powinna przystąpić do spotkania w najsilniejszym składzie. Chyba, że po kontuzji do zdrowia nie wróci Mikołaj Rybaczuk. W tabeli II ligi Znicz jest trzeci i ma pięć punktów przewagi nad szóstą Polonią.

ZNICZ PRUSZKÓW - POLONIA WARSZAWA. Niedziela, godz. 12 - ul. Bohaterów Warszawy 4. Znicz: Adrian Bieniek - Bieniek - Igor Lewczuk, Daniel Kokosiński, Zbigniew Kowalski, Artur Januszewski, Mikołaj Rybaczuk, Paweł Zawistowski, Łukasz Grzeszczyk, Maciej Rybaczuk - Tomasz Feliksiak, Robert Lewandowski. Polonia: Radosław Majdan - Piotr Klepczarek, Mariusz Molik, Bartłomiej Konieczny, Krzysztof Kazimierczak - Krzysztof Bąk, Łukasz Piątek, Grzegorz Wędzyński, Lumir Sedladczek - Jacek Kosmalski, Radosław Gilewicz.