Sport.pl

Vieira: Jestem zdrowy, chcę zakończyć karierę w Interze

Kapitan reprezentacji Francji Patrick Vieira przyznał w czwartkowym wywiadzie dla Gazzetta dello Sport, że zamierza zakończyć karierę w zespole mistrza Włoch, Interze Mediolan.
Vieira miał frustrujący sezon z nieustannie ciągnącymi się za nim kontuzjami, ale wraca do gry na końcówkę rozgrywek, poczynając od niedzielnego, wielce oczekiwanego spotkania derbowego z Milanem, które może już zadecydować o mistrzostwie dla Interu.

31-letni pomocnik dołączył do Interu w 2006 r. po tym, jak jego poprzedni klub, Juventus został relegowany za ustawianie meczów.

Vieira zdobył tytuł mistrzowski w swoim jedynym sezonie w barwach "Starej Damy", po dziewięciu latach spędzonych w Arsenalu, ale został go pozbawiony w związku z aferą korupcyjną.

Zapytany przez Gazzettę, czy chciałby pozostać w Interze, odpowiedział: - Tak. Bez cienia wątpliwości. Czuję się tu swobodnie. Z technicznego punktu widzenia mamy odpowiednie zaplecze, aby kontynuować naszą dominację w lidze.

Vieira uważa, że nadchodzące derby są bez porównania ważniejsze od tych przeciwko Tottenhamowi, w których brał udział jako "Kanonier". - My gramy o tytuł, oni o miejsce w Lidze Mistrzów... co za atmosfera! - powiedział podekscytowany. - Kocham tę presję, to dla takich meczów żyję.

Zawodnik zrzucił swoje problemy z kontuzjami na karb zwykłego pecha i wyklucza obawy o zdrowie w perspektywie długoterminowej. - W Arsenalu nigdy nie miałem żadnych problemów. Śmiać mi się chce, kiedy słyszę, że muszę wybierać sobie mecze, w których wystąpię. Trenuję co dzień, aby zagrać w każdym meczu, a im więcej trenuję, tym lepiej się miewam - kończy.