Sport.pl

Gattuso chce grać w Premier League

Pomocnik AC Milan Gennaro Gattuso wyraził zainteresowanie występami w lidze angielskiej. Pogłoski o ewentualnym odejściu Gattuso z Mediolanu krążyły już od kilku tygodni, sam zawodnik milczał jednak aż do tej pory.
- Chciałbym mieć możliwość pokazania się w lidze angielskiej - powiedział zawodnik AC Milan w wywiadzie dla telewizji Sky. - To zawsze było moim marzeniem. Myślę, że mam predyspozycje odpowiednie dla angielskiego stylu gry - stwierdził Gattuso, który występował już kiedyś na Wyspach w barwach Glasgow Rangers (sezon 97/98).

Piąty w tabeli zespół rossonerich zmierzy się w niedzielę w derbach Mediolanu z Interem. Klub Gattuso musi ten mecz wygrać, jeśli marzy o zajęciu miejsca dającego możliwość udziału w Lidze Mistrzów. Ostatnią, czwartą pozycję, która otwiera szansę gry w elitarnych rozgrywkach, okupuje mająca dwa punkty przewagi nad Milanem Fiorentina.

- Wiele osób zadaje mi pytanie, dlaczego nie mam ochoty mówić o swoim odejściu. Po prostu nie chcę swoich osobistych problemów wyciągać przed tak ważnym meczem. Koncentrujemy się na derbach. Naszym celem jest czwarte miejsce w lidze. Dopiero po sezonie chętnie podejmę rozmowy na temat mojej przyszłości - zakończył wielokrotny reprezentant Włoch.

Wszelkie spekulacje w sprawie defensywnego pomocnika uciął ostatnio trener Milanu Carlo Ancelotti, który stwierdził, że Gattuso jest zbyt ważnym piłkarzem dla klubu i nikt nie zamierza pozwalać mu odejść, nawet jeśli sam zawodnik będzie chciał opuścić Mediolan. Co więcej, mimo że trzydziestoletni Włoch nie ukrywa swoich planów, do tej pory nie ma żadnej informacji o ewentualnym zainteresowaniu piłkarzem któregoś z klubów.