Startuje Samsung Athletic Cup 2008 - z zawodów SAC na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010

Warszawa, 5.05.2008 - Samsung Athletic Cup (SAC), cykl zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży, odwiedzi w tym roku siedem miast Polski. Rywalizacja rozpocznie się w środę 7 lipca w Białymstoku, gdzie lekkoatleci i lekkoatletki z roczników '93 i '94 z całego Podlasia wystartują w sześciu konkurencjach. Najlepsi w zawodach regionalnych zmierzą się 15 czerwca w Warszawie finale SAC. W tym roku odbędzie się on w wyjątkowej oprawie - w połączeniu z Międzynarodowym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.
Tegoroczny Samsung Athletic Cup to okazja do selekcji nowego pokolenia reprezentantów Polski. "Najlepsi zawodnicy pierwszych edycji SAC przygotowują się obecnie do lipcowych Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy, już jako członkowie Samsung Team. Teraz tworzymy podobną możliwość rozwoju kolejnym młodym sportowcom, mającym szansę trafienia do reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Singapur 2010" - mówi koordynator SAC Zdzisław Hoffmann, mistrz świata i rekordzista Polski w trójskoku. Organizowane przez MKOl igrzyska w Singapurze będą pierwszą tego typu imprezą, przeznaczoną dla młodzieży w wieku od 14 do 18 lat. Ma w niej wziąć udział ok. 3200 młodych sportowców.

Najlepsi w eliminacjach Samsung Athletic Cup będą mieli okazję walczyć o zwycięstwo w finale w trakcie najważniejszej cyklicznej imprezy lekkoatletyczej w Polsce, pod okiem światowej czołówki, która niedługo później pojedzie do Pekinu rywalizować o medale olimpijskie.

Harmonogram Samsung Athletic Cup 2008

7.05 Białystok,

14.05 Częstochowa,

15.05 Lublin,

19.05 Słupsk,

23.05 Poznań,

28.05 Łódź oraz 15.06 Warszawa (zawody finałowe, w połączeniu z Memoriałem Janusza Kusocińskiego).

Konkurencje: 100 m, 300 m, 600 m (k) lub 1000 m (m), pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż.

Roczniki uczestników: 1993, 1994.

Samsung Athletic Cup (SAC) to cykl profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych dla polskiej młodzieży. Powstał z myślą o tych, którzy chcą postawić pierwsze kroki na drodze do zawodowego sportu. Zawody SAC są organizowane od czterech lat przez Samsung Electronics Polska na najlepszych krajowych stadionach lekkoatletycznych. Do tej pory uczestniczyło w nich ponad 30 tysięcy młodych osób z całej Polski. Rokrocznie w organizacji SAC biorą udział przedstawiciele profesjonalnego sportu, m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz członkowie grupy lekkoatletycznej Samsung Team - reprezentantki Polski Kamila Skolimowska i Anna Rogowska. Koordynatorem SAC jest były mistrz świata w trójskoku Zdzisław Hoffmann, obecnie opiekun Samsung Team.