Samsung Athletic Cup 2008 w Białymstoku - są już pierwsi zwycięzcy

Warszawa, 7.05.2008 - 15-letnia Katarzyna Pługów z Wąsosza (woj. Podlaskie) okazała się najlepszą zawodniczką rozegranych dziś w Białymstoku pierwszych tegorocznych zawodów z cyklu Samsung Athletic Cup (SAC). W imprezie wzięło udział 600 młodych sportowców z 60 klubów i szkół z całego Podlasia. Najlepsi zawodnicy sześciu imprez regionalnych SAC wystąpią w zawodach finałowych, które odbędą się 15 czerwca w Warszawie, w połączeniu z Memoriałem Janusza Kusocińskiego.
W swojej konkurencji - biegu na 300 metrów - zawodniczka z Wąsosza uzyskała świetny wynik 41.85. "Ten wynik stawia Katarzynę w roli faworytki do zwycięstwa w warszawskim finale" - powiedział koordynator Samsung Athletic Cup Zdzisław Hoffmann. Były mistrz świata i wciąż aktualny rekordzista Polski w trójskoku pochwalił też wynik 15-letniego Adriana Góralczyka z LKS Narew Łomża, który zwyciężył w skoku w dal z wynikiem 6,46 m.

Dwanaścioro zwycięzców swoich konkurencji zawodów w Białymstoku (sześć lekkoatletek i sześciu lekkoatletów) zmierzy się już 15 czerwca z rówieśnikami z całej Polski w finale SAC 2008 w Warszawie. Tegoroczny cykl SAC to także okazja do selekcji nowego pokolenia reprezentantów Polski. "Najlepsi zawodnicy pierwszych edycji naszych zawodów przygotowują się dziś do lipcowych Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy, już jako członkowie Samsung Team. Tegoroczna edycja zawodów Samsung Athletic Cup stwarza możliwość rozwoju kolejnym młodym sportowcom, mającym szansę trafienia do reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Singapur 2010" - podkreślił Hoffmann.

100 metrów K

Miejsce 1 - Finał (miejsce 1) - Katarzyna Łępicka; rocznik '93; klub UKS 19 Bojary Białystok; wynik: 13.03

Miejsce 2 - Finał (miejsce 2) - Katarzyna Sokólska; rocznik '93; klub UKS 19 Bojary Białystok; wynik: 13.05

Miejsce 3 - Finał (miejsce 3) - Edyta Czausz; rocznik '94; klub UKS 19 Bojary Białystok; wynik: 13.07

300 metrów K

Miejsce 1 - Bieg 1 (miejsce 1) - Katarzyna Pługów; rocznik '93; klub Gim Wąsosz; wynik: 41.85

Miejsce 2 - Bieg 1 (miejsce 2) - Weronika Bartulewicz; rocznik '93; klub PG 12 Białystok; wynik: 43.12

Miejsce 3 - Bieg 1 (miejsce 3) - Monika Bagińska; rocznik '93; klub Gim Wąsosz; wynik: 43.55

600 metrów K

Miejsce 1 - Bieg 1 (miejsce 1) - Julita Kropiewnicka; rocznik '94; klub KS Podlasie Białystok; wynik: 01:42.00

Miejsce 2 - Bieg 1 (miejsce 2) - Maja Jankowska; rocznik '93; klub UKS 19 Bojary Białystok; wynik: 01:42.41

Miejsce 3 - Bieg 1 (miejsce 3) - Paulina Krzysztofik; rocznik '93; klub UKS Technik Augustów; wynik: 01:42.58

100 metrów M

Miejsce 1 - Finał (miejsce 1) - Damian Czyżewski; rocznik '93; klub PG 18 Białystok; wynik: 11.75

Miejsce 2 - Finał (miejsce 2) - Adam Czarnowski; rocznik '94; klub UKS 19 Bojary Białystok; wynik: 12.18

Miejsce 3 - Finał (miejsce 3) - Maciej Murawski; rocznik '93; klub UKS 19 Bojary Białystok; wynik: 12.39

1000 metrów M

Miejsce 1 - Bieg 1 (miejsce 1) - Maciej Bielawiec; rocznik '94; klub KS Podlasie Białystok; wynik: 02:50.22

Miejsce 2 - Bieg 1 (miejsce 2) - Paweł Zalewski; rocznik '93; klub PG Jedwabne; wynik: 02:53.79

Miejsce 3 - Bieg 1 (miejsce 3) - Tomasz Dąbrowski; rocznik '94; klub UKS Technik Augustów; wynik: 02:54.02

300 metrów M

Miejsce 1 - Bieg 4 (miejsce 1) - Karol Kulesza; rocznik '93; klub Gim Kobylin Borzymy; wynik: 40.55

Miejsce 2 - Bieg 3 (miejsce 1) - Adrian Citko; rocznik '93; klub Gim Dąbrowa Białostocka; wynik: 41.06

Miejsce 3 - Bieg 5 (miejsce 2) - Jacek Wilgocki; rocznik '93; klub GS Supraśl; wynik: 41.19

Pchnięcie kulą K (3 kg)

Miejsce 1 - Bieg 1 (miejsce 1) - Justyna Ormanowska; rocznik '93; klub PG Wizna; wynik: 11.28

Miejsce 2 - Bieg 1 (miejsce 2) - Ewelina Żebrowska; rocznik '94; klub PG Piątnica; wynik: 11.01

Miejsce 3 - Bieg 2 (miejsce 1) - Marta Malinowska; rocznik '94; klub GS Supraśl; wynik: 9.98

Skok wzwyż K

Miejsce 1 - Finał (miejsce 2) - Karolina Ostaszewska; rocznik '93; klub PG Białystok; wynik: 1.57

Miejsce 2 - Finał (miejsce 3) - Magdalena Zimnoch; rocznik '93; klub Gim Suchowola; wynik: 1.53

Miejsce 3 - Finał (miejsce 4) - Maria Płońska; rocznik '93; klub Gim Sokoły; wynik: 1.49

Skok w dal K

Miejsce 1 - Finał (miejsce 1) - Maja Markowska; rocznik '93; klub PG 6 Łomża; wynik: 4.70

Miejsce 2 - Finał (miejsce 2) - Magdalena Smakowska; rocznik '94; klub PG Piątnica; wynik: 4.68

Miejsce 3 - Finał (miejsce 3) - Paulina Ćwiek; rocznik '93; klub UKS 19 Bojary Białystok; wynik: 4.62

Pchnięcie kulą M (4 kg)

Miejsce 1 - Bieg 1 (miejsce 1) - Daniel Harasimowicz; rocznik '93; klub Gim Dąbrowa Białostocka; wynik: 14.36

Miejsce 2 - Bieg 1 (miejsce 2) - Sebastian Dobkowski; rocznik '93; klub Gim Sokoły; wynik: 13.69

Miejsce 3 - Bieg 1 (miejsce 3) - Dawid Sienkiewicz; rocznik '93; klub Gim Mońki; wynik: 13.62

Skok wzwyż M

Miejsce 1 - Finał (miejsce 1) - Piotr Sawczyński; rocznik '94; klub PG 3 Bielsk Podlaski; wynik: 1.76

Miejsce 2 - Finał (miejsce 2) - Arkadiusz Bożko; rocznik '93; klub PG 3 Bielsk Podlaski; wynik: 1.73

Miejsce 3 - Finał (miejsce 3) - Łukasz Jakubowski; rocznik '93; klub Gim Suchowola; wynik: 1.73

Skok w dal M

Miejsce 1 - Finał (miejsce 1) - Adrian Góralczyk; rocznik '93; klub LKS Narew-Kurpiewski Łomża; wynik: 6.46

Miejsce 2 - Finał (miejsce 2) - Rafał Mozolewski; rocznik '93; klub PG 1 Łomża; wynik: 5.54

Miejsce 3 - Finał (miejsce 4) - Daniel Chyliński; rocznik '93; klub PG 8 Łomża; wynik: 5.17