Inter boi się powtórki pechowego sezonu

Mediolański klub wciąż nie może być jeszcze pewien zdobycia scudetto. Kibice Interu obawiają się powtórki historii sprzed sześciu lat, kiedy w ostatniej chwili ich ukochany zespół stracił tytuł mistrza Serie A będąc przez większość sezonu liderem tabeli.
W sezonie 2001/02 piłkarze Interu Mediolan utracili prawie pewne mistrzostwo Włoch w finałowym dniu rozgrywek przegrywając z Lazio 2:4. Tytuł zdobył wówczas Juventus Turyn.

Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. Przed dwoma tygodniami Inter uległ w meczu derbowym zespołowi AC Milan 1:2 i stracił pewność w drodze po mistrzostwo. Na domiar złego w zeszłą sobotę niespodziewanie po prowadzeniu w pierwszej połowie zremisował ze Sieną 2:2. Pewny trzeci z rzędu tytuł jest zagrożony.

Podopieczni Roberto Manciniego w połowie lutego zajmowali fotel lidera z przewagą jedenastu punktów nad drugim zespołem, a kolejkę przed zakończeniem sezonu wyprzedzali AS Romę o zaledwie jeden.

Teraz jest na najlepszej drodze by powtórzyć sukces z dwóch ostatnich sezonów, ale jeden punkt przewagi nad Romą i wyjazdowe spotkanie z Parmą nie dodaje piłkarzom Interu pewności siebie. Z kolei największy rywal do odebrania mistrzostwa zmierzy się z zespołem Catania Calcio.

Przed ostatnią, 38. kolejką Serie A sezonu 2007/08 wciąż jeszcze nie wiadomo, dla kogo skończy się on szczęśliwie, a kto "rzutem na taśmę" przekreśli swoje szanse na scudetto.