Toni chce jakiegoś Włocha. Najlepiej Gattuso.

Napstnik Bayernu Luca Toni powiedział, że chciałby, aby Genaro Gattuso, jego kolega z reprezentacji Włoch, dołączył do niego w Monachium.
Pomocnik Milanu Gattuso spotkał się w poniedziałek z działaczami klubu po dojściu do wniosku, że nie chce dalej grać w Milanie.

- Powiedziałem dyrektorom, że chciałbym jakiegoś Włocha w składzie, żeby mieć towarzystwo, ale przede wszystkim po to, żeby dokonał się kolejny skok jakościowy - mówił Toni dziennikarzom. - Gra z Gattuso na pewno by mnie zadowoliła.

Bayern zapowiadał kolejne wzmocnienia na długo przed blamażem, jakiego doznał z rąk późniejszego triumfatora Pucharu UEFA, Zenitu St. Petersburg. Celem niemieckiego klubu jest zawojowanie nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów. Gennaro Gatuso, znany jako jeden z najbardziej walecznych zawodników dzisiejszego futbolu, mógłby przydać się w Bayernie. Nigdy nie odstawia nogi i daje z siebie wszystko do ostatniej minuty.

Obaj zawodnicy dobrze znają się ze wspólnej gry w reprezentacji Włoch. Po raz kolejny przekonają się o tym czy potrafią współpracować już za kilka tygodni podczas Euro 2008.