Sport.pl

Rosjanie sięgają po gwiazdy

Michael Laudrup jest kandydatem na trenera CSKA Moskwa. Jeśli rozmowy się nie powiodą, szefowie zdobywcy Pucharu UEFA sprzed dwóch lat chcą złożyć ofertę Roberto Manciniemu!
Relacja z finału Pucharu UEFA

Bohater Zenitu nie chce jechać na Euro 2008

CSKA w sobotę zdobyło Puchar Rosji, pokonując w finale po rzutach karnych Amkar Perm (decydującego strzelił Dawid Janczyk). Moskiewscy dziennikarze twierdzą, że po raz ostatni drużynę prowadził Walery Gazzajew, twórca największych sukcesów klubu. Przyczyną są problemy z motywacją w zespole, który zajmuje szóste miejsce w tabeli ekstraklasy. Gazzajew dostał propozycję objęcia funkcji dyrektora sportowego, ale odmówił. Szefowie CSKA chcą, by w Lidze Mistrzów zespół prowadził "znany zagraniczny specjalista".

Pierwszy ofertę dostał Luis van Gaal, ale postanowił zostać w AZ Alkmaar. Teraz najpoważniejszymi kandydatami są Mancini, który zdaniem Rosjan lada dzień odejdzie z Interu, i przede wszystkim starszy z braci Laudrupów. Duńczyk skończył właśnie pracę w hiszpańskim średniaku Getafe i oprócz wielkich pieniędzy może go skusić perspektywa prowadzenia zespołu w Lidze Mistrzów.

Janczykowi ubędzie też rywal do gry w ataku, bo do Manchesteru City odchodzi reprezentant Brazylii Jo, a jego rodak - pomocnik Dudu - chce grać w Evertonie. Biorąc jednak pod uwagę możliwości finansowe wojskowego klubu i ambicje jego szefów, można też stawiać, że wkrótce kupią napastnika o znanym nazwisku.

Hertha gra tak fair, że aż w UEFA