Sport.pl

Pokaźne zakupy w Mediolanie

Po bardzo słabym sezonie Carlo Ancelotti bierze się za ostre wzmocnienia swojego klubu. Wśród zawodników, których szkoleniowiec sobie upatrzył są m.in. Didier Drogba, Samuel Eto oraz Emmanuel Adebayor.
Czwartą alternatywą jest napastnik Palermo Amauri, o którego stara się także Juventus. - Jeden z tych czterech piłkarzy na pewno zasili nasze szeregi w przyszłym sezonie. Dla mnie wszyscy są idealni - stwierdził Ancelotti w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport. - Typowy środkowy napastnik jest rozwiązaniem naszych problemów. Potrzebujemy również napastnika, którego będę mógł wykorzystać do pewnych założeń defensywnych - dodaje.

Milan w nowym sezonie będzie chciał wrócić do liczącej się stawki, a wzmocnienia mają pomóc w zdobyciu mistrzostwa i tym samym awansie do Ligi Mistrzów.

Szkoleniowiec ,,Rossonerich" chciałby sprowadzić około siedmiu nowych twarzy na San Siro. - Tak się rzeczy niestety mają, niektórzy zawodnicy odchodzą z klubu i potrzebujemy na tych pozycja świeżych piłkarzy. Jednak niech nikt się nie obawia - nie przeprowadzę rewolucji. Szkielet zespołu jest solidny i na nim będziemy opierać budowę nowego Milanu.

Carlo Ancelotti nie chciał komentować sprawy transferu Brazylijczyka Ronaldinho. - On jest wielkim piłkarzem, a Milan zawsze pozyskuje wielkich zawodników. Czy zobaczymy Ronaldinho w Mediolanie tego nie wiem - na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć - zakończył.