Sport.pl

Lechia przegrała, ale... wygrała II ligę

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali we Wrocławiu, ale na pewno zajmą 1. miejsce na koniec sezonu w II lidze. W sobotę zakończą rozgrywki meczem u siebie ze Stalą Stalowa Wola. A w niedzielę feta w okazji awansu!
Mecz Śląsk - Lechia był słaby. Dobry był tylko pierwszy kwadrans, który zakończył gol Janusza Gancarczyka (wykorzystał sytuację sam na sam z Pawłem Kapsą). Potem z boiska wiało nudą. Lechia w całym meczu oddała tylko dwa groźne strzały: w pierwszej połowie Maciej Rogalski, w drugiej Paweł Buzała. Kiedy wydawało się, że mecz skończy się wynikiem 1:0, niefortunnie interweniował Łukasz Trałka, strzelając samobójczego gola. Trener Dariusz Kubicki mimo porażki był w dobrym nastroju. - Po wywalczeniu awansu powiedziałem piłkarzom, że ten, kto chce pojechać do Wrocławia, musi rano przyjść na trening. Przyszli wszyscy, ale nie patrzyłem im w oczy, bo nie chciałem, by ktoś patrzył w moje - żartował Kubicki. Trener Śląska Ryszard Tarasiewicz zapytany dlaczego chwali piłkarzy za zwycięstwo z nie walczącym przeciwnikiem wstał i wyszedł obrażony z konferencji prasowej. W sobotę o godz. 17 Lechia zakończy sezon meczem ze Stalą. Obie drużyny zrealizowały cele już wcześniej, Lechia awansowała do I ligi, Stal zapewniła sobie utrzymanie w II. W niedzielę odbędzie się natomiast feta z okazji awansu do ekstraklasy. Początek o godz. 16 na Długim Pobrzeżu. Na spotkanie z kibicami przy Zielonej Bramie piłkarze Lechii przypłyną statkiem, a potem wszyscy razem przejdą pod Dwór Artusa. Tam zawodnikom i trenerom wręczone zostaną medale i puchary, a fani będą mieli okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zdobycia autografów.

Śląsk Wrocław2 (1)
Lechia Gdańsk0
STRZELCY BRAMEK

Śląsk: J. Gancarczyk (15.), Trałka (90. samobójcza).

SKŁADY

Śląsk: Kaczmarek - Wołczek, Pokorny, Wójcik, Marciniak - Klofik (59. Ostrowski Ż), Dudek, Górski, J. Gancarczyk - Ulatowski Ż, Szewczuk. Lechia: Kapsa - Pęczak, Wołąkiewicz Ż, Midzierski, Kosznik Ż (46. Hirsz) - Andruszczak (68. Speichler), Trałka, Piątek, Rogalski - Buzała, Cetnarowicz (46. Rybski).Bilety na Stal

Dla Czytelników mamy 10 biletów na mecz ze Stalą. Otrzymają je osoby, które w piątek jako pierwsze o godz. 12 zadzwonią pod numer (58) 32 19 109 i odpowiedzą na pytanie: jaki wynik padł w meczu Stal - Lechia jesienią.