Sport.pl

Leo Beenhakker: Pod koniec wyglądało całkiem nieźle...

Po pierwszym sprawdzianie kadry na zgrupowaniu selekcjoner przypomina: - To był tylko trening, a piłkarze nieźle zmęczeni
Męki Polaków z drugoligowcem. Krzynówek ratuje honor

Leo Beenhakker, trener reprezentacji Polski:

Pamiętajcie, że to był tylko trening. W tym tygodniu pracowaliśmy nad przygotowaniem indywidualnym i fizycznym. W meczu ważna dla nas była gra w defensywie, utrzymanie się przy piłce i dokładność podań. W ostatnich 30 minutach wyglądało to już całkiem nieźle.

Widać było jednak, że chłopcy są zmęczeni treningami. W następnym tygodniu będzie to już wyglądało inaczej, zaczniemy pracować nad taktyką i grą zespołową. Zespół na mecze z Albanią i Macedonią będzie też już wyglądał zupełnie inaczej. Po tym meczu wiem, że idziemy dobrą drogą, wszystko wygląda coraz lepiej.

To, że strzeliliśmy tylko jednego gola wcale mnie nie przeraża. Na to też przyjdzie czas. Przypominam, że piłkarze przyjechali na zgrupowanie po sezonach, niektórzy skończyli je miesiąc, niektórzy kilka dni temu.

Co do wyboru kadry na Euro to jestem otwarty na niespodzianki. Do większości piłkarzy jestem jednak przekonany, przynajmniej w 80 procentach. Ale wszystko jest możliwe.

O tym co stało się Kubie Blaszczykowskiemu dowiemy się dokładnie w sobotę rano, po badaniach. Na razie lekarze mówią, że to nic poważnego. On bardzo chciał zagrać, przekonywał mnie, że po tygodniu odpoczynku jest w świetnej formie. To samo mówił fizjolog, mamy nadzieję, że to nic poważnego.

W sobotę planujemy odpoczywać i integrować się. Jedno i drugie także jest dla mnie treningiem.

Marcin Wasilewski, obrońca Anderlechtu:

To był tylko trening. Nasza gra nie była rewelacyjna, ale jesteśmy na razie w okresie przygotowawczym. Ciężko trenowaliśmy przez cały tydzień. Mamy być gotowi na Euro, a nie na sparingi. Widać było, że Szwajcarzy bardzo się spięli na spotkanie z nami. A od wyciągania wniosków jest trener.

Żurawski zirytowany szumem wokół Rogera

Roger z orzełkiem na piersi. Relacja Z Czuba