Pirlo: Mam sentyment do Polski

PRZEGLĄD PRASY. - Jeśli Artur Boruc trafi do Milanu, to na pewno będzie dla nas wzmocnieniem. To dla mnie jeden z najlepszych bramkarzy w Europie - mówi Andre Pirlo w wywiadzie dla "Dziennika".
Matusiak, Pazdan i Kokoszka do "odstrzału"?

Dramat w Tallinie, blamaż polskich siatkarzy

Kupiłby pan Boruca do Milanu?
Gdybym decydował o transferach, to na pewno rozpatrzyłbym jego kandydaturę. Znakomicie bronił przeciwko nam zwłaszcza tutaj, na San Siro. Pamiętajcie jednak, że mamy dwóch bardzo dobrych bramkarzy - Kalaca i Didę.

Polak jest jednak w życiowej formie
To prawda. Ciekawe, jak się zaprezentuje na Euro? Jeśli trafiłby do Milanu, na pewno byłby wzmocnieniem. Zdecydowanie należy do czołówki najlepszych bramkarzy Europy.

Polska zmierzy się w grupie z Niemcami, Austrią i Chorwacją. Mamy szanse na ćwierćfinał?
Nie przepadam za Niemcami, a poza tym to jeden z faworytów, więc życzę wam, żebyście z Chorwatami odesłali ich do domu. Polska byłaby wymarzonym przeciwnikiem w finale.

Kojarzy pan innych polskich piłkarzy
Lewandowski - szukałem nawet informacji o nim w internecie.

Ciekawe...
Utkwił mi w pamięci po meczach z Szachtarem Donieck. Grał bardzo twardo, nieustępliwie, ciężko było sobie z nim poradzić. Ma wschodniobrzmiące nazwisko, więc myślałem, że jest Ukraińcem lub Rosjaninem. Coś mi jednak nie pasowała. Za każdym razem jak graliśmy z Ukrainą, na mundialu i dwukrotnie w eliminacjach do Euro, nie było go w składzie. W końcu wklepałem ,,Lewandowski" w Wikipedię i przeczytałem, że jest Polakiem.

Pierwsze niepiłkarskie skojarzenie z hasłem: ,,Polska"?
Oczywiście Papa Wojtyla. A w dalszej kolejności panie zajmujące się porządkiem w domu. Pracuje ich sporo w Brescii i okolicach. Dokładnie nie pamiętam ale chyba jedna pracowała u ans w domu albo w fabryce taty. Sa bardzo pracowite i dokładne, a we Włoszech nie wszędzie te cechy są popularne.