Sport.pl

Zagumny wierzy, że w starciach o Pekin wpadki nie będzie

Paweł Zagumny, rozgrywający reprezentacji siatkarzy, po blamażu w kwalifikacjach do ME: - Szansa na Pekin jest tylko jedna...
Prygiel: W kwalifikacjach do Pekinu będzie naprawdę ciężko

Polscy siatkarze przegrali po 2:3 z Czarnogórą i Estonią w kwlaifikacjach do mistrzostw Europy. Szans na awans nie stracili, ale kiepska forma niepokoi - wszak zbliżają się ważniejsze eliminacje do igrzysk w Pekinie. A tu o potknięciu nie ma mowy - szansa jest tylko jedna!

Paweł Zagumny mówi po nieudanych meczach: - Nie wiem, co się z nami stało. Kwalifikacje do mistrzostw Europy przebiegały w dwóch etapach, zagraliśmy w nich bardzo dobrze i bardzo źle. Te wahania formy niepokoją nas najbardziej (Polacy wygrali także z Węgrami 3:0 - red.). Trzeba o tym zapomnieć i skoncentrować się tylko na walce o igrzyska. Im dłużej będziemy drążyć nasz występ w Tallinie, tym trudniej będzie wszystko puścić w niepamięć. Do mistrzostw Europy możemy się jeszcze zakwalifikować przez baraże, a szansa na Pekin jest tylko jedna.

Nie chcę się wypowiadać na temat naszej formy fizycznej, jaka jest pokażą najbliższe mecze. Jeśli zagramy tak jak w Estonii, oznacza to, że w przygotowaniach coś poszło nie tak. Jeśli zaprezentujemy się inaczej, uznamy porażki z Czarnogórą i Estonią za wypadek przy pracy. We wtorek wracamy do pracy na zgrupowaniu, zaczniemy rozpracowywać Portoryko, pierwszego rywala w kwalifikacjach.

Poza reprezentacją Portoryko Polacy w kwalifikacjach olimpijskich rozgrywanych w portugalskim Espinho spotkają się z zespołem Indonezji oraz gospodarzami imprezy. Początek walki o awans już w piątek. Bilet do Pekinu uzyska tylko jeden zespół.