Sport.pl

Kubica przeciwny budowie toru wyścigowego w Polsce

Robert Kubica jest przeciwny budowaniu w Polsce toru Formuły 1. - Gdybym miał do wydania kilka milionów, a tyle i tak nie wystarczy, to nie budowałbym w Polsce toru Formuły 1 - mówi Kubica w ?Przeglądzie Sportowym?.
Cegliński na blogu: Tor uliczny już jest. Z miejscami do wyprzedzania

Chcą budować tor wyścigowy w Krakowie

Kubica skrytykował pomysł budowy toru wyścigowego pod Krakowem. Podkreślił, że Formuła 1 preferuje teraz raczej tory uliczne, czego dowodem jest włączenie do cyklu Grand Prix wyścigów ulicznych w Singapurze i Walencji. - Gdybym miał do wydania kilka milionów, a tyle i tak nie wystarczy, to nie budowałbym w Polsce toru Formuły 1. Sądzę, że obecnie większa jest szansa na zorganizowanie wyścigu ulicznego - mówi Kubica w "Przeglądzie Sportowym".

Kierowca BMW Sauber przypomina, że budowa toru w Polsce może okazać inwestycją, która nie przyniesie spodziewanych dochodów, ponieważ zbudowanie toru nie jest jednoznaczne z organizowaniem Formuły 1. - Torów, które mają homologację F1 jest na świecie więcej niż wyścigów F1. W sprawie licencji na organizację Grand Prix można się ostatecznie dogadać dopiero mając gotowy tor, a nikt nie zagwarantuje, że jak już się go zbuduje, to automatycznie dostanie się prawo organizacji wyścigu - wyjaśnia Kubica.

Kubica: Nie oglądam się na Nicka

Kubica 4 metry przed Heidfeldem