Sport.pl

Polonia Bytom bez licencji. Piast Gliwice w ekstraklasie!

Rozpacz w Bytomiu, radość - po raz drugi - w Gliwicach.
Komisja Odwoławcza PZPN-u ds. licencji rozpatrywała w piątek wniosek Polonii o przyznanie jej prawa do występów w ekstraklasie w sezonie 2008/2009. Decyzją komisji klub z Bytomia licencji jednak nie dostał! - Usłyszeliśmy m.in., że za późno złożyliśmy dokumenty finansowe - mówi Andrzej Izydorczyk, wiceprezes Polonii.

Działacze byli przekonani, że ich wizyta w Warszawie będzie formalnością. Dzień wcześniej podpisali bowiem umowę z Wodzisławiem o wynajem stadionu Odry na organizację meczów ekstraklasy. Dostali też zgodę ministra sportu na występy w ekstraklasie jako stowarzyszenie.

Polonia jest pierwszym klubem pozbawionym prawa do gry w ekstraklasie, pomimo sportowego utrzymania.

Dzisiaj formalnie przesunięto ją na ostatnie miejsce w tabeli - ex aequo z Zagłębiem Sosnowiec. Na miejscu barażowym jest teraz Widzew Łódź. Zgodnie z regulaminem, jako klub zdegradowany, nie będzie grał jednak w barażu, ale zostanie relegowany o jedną klasę, czyli do drugiej ligi. Skorzystają na tym Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice. - Już dzwoniono do mnie z PZPN-u, że jesteśmy w ekstraklasie- mówi Józef Drabicki, dyrektor Piasta.