Dramatyczny mecz ze Szwecją i remis w walce o Pekin

Po niezwykle emocjonującym i zaciętym meczu reprezentacja polskich piłkarzy ręcznych zremisowała w pierwszym spotkaniu eliminacji do IO w Pekinie ze Szwecją 22:22.
Komplet 6 tysięcy żywiołowo reagujących kibiców biało-czerwonych oglądał we wrocławskiej Hali Stulecia dramatyczne widowisko. Emocji i zwrotów akcji w całym meczu nie brakowało. A wynik spotkania zmieniał się na korzyść jednej lub drugiej drużyny jak w kalejdoskopie.

Polacy wytrzymali presję i lepiej od rywali zaczęli spotkanie. W 10 minucie prowadzili 5:2, a po składnej akcji zakończonej golem Marcina Lijewskiego wygrywali 7:3. Od tego momentu spotkanie się wyrównało i do głosu zaczęli dochodzić Szwedzi. Od stanu 10:7 zdobyli trzy bramki z rzędu i po pierwszej połowie wynik meczu był remisowy (10:10).

Druga część spotkania rozpoczęła się pod dyktando naszych piłkarzy, którzy cały czas utrzymywali niewielką jedno lub dwubramkową przewagę. Szwedzi zaczęli grać jednak dokładniej w ataku i w 52 minucie wyszli na prowadzenie 21:19.

Trener Wenta widząc bezradność stojącego w bramce Sławomira Szmala zdecydował się wpuścić na parkiet Marcina Wicharego. Jak się okazało to było trafne posunięcie - Wichary bronił z 50% skutecznością, i Polacy dogonili rywali. Duża w tym zasługa świetnie spisujących się w ataku Bartosza Jureckiego i Karola Bieleckiego.

Na 3 minuty przed końcem na tablicy widniał remis 22:22. Od tego momentu żadna z drużyn nie potrafiła już pokonać golkipera przeciwnika. I ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. W decydującej akcji spotkania strzał najlepszego na boisku Karola Bieleckiego obronił bramkarz gości.

W drugim spotkaniu tej grupy Islandia łatwo pokonała Argentynę 36:27.

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Grzegorz Tkaczyk 2, Bartłomiej Jaszka 0, Karol Bielecki 6, Michał Jurecki 0, Marcin Lijewski 1, Krzysztof Lijewski 0, Mariusz Jurasik 0, Paweł Piwko 0, Tomasz Tłuczyński 4, Bartosz Jurecki 9, Artur Siódmiak

Szwecja: Tomas Svensson, Peter Gentzel - Martin Boquist 1, Mattias Gustafsson 1, Henrik Lundstrom 5, Kim Andersson 0, Jonas Kallman 0, Magnus Jernemyr 0, Jan Lennartsson 4, Fredrik Lindhal 0, Dalibor Doder 4, Robert Arrhenius 6, Jonas Larholm 1, Oscar Carlen 0

Sędziowali: Gilles Bord i Olivier Buy (obaj Francja).