Sport.pl

Ferguson ceni Kuszczaka i chce go mieć w MU na dłużej

Tomasz Kuszczak, bramkarz Manchestetu United i reprezentacji Polski, dostał od klubu propozycję przedłużenia kontraktu. Alex Ferguson chce zrobić wszystko, aby jego rezerwowy golkiper nie opuścił Old Trafford.
Kuszczak i interwencja sezonu

O tym, jaka będzie przyszłość Kuszczaka i czy jest ona związana z drużyną "Czerwonych Diabłów" spekulowano dość długo. Po raz kolejny interwencja polskiego bramkarza została uznana za najładniejszą w całym sezonie w lidze angielskiej. Z drugiej strony, Kuszczak ma pecha i często przytrafiają mu się przykre incydenty, jak np. wtedy, gdy w feralnym meczu Pucharu Anglii z Portsmouth pojawił się na murawie dopiero po przerwie, a jego starcie z Barosem zakończyło się dla niego czerwoną kartką i rzutem karnym, wykorzystanym przez Muntariego. Manchester odpadł wtedy z FA Cup.

Wydaje się jednak, że sir Alex Ferguson rozwiał nareszcie wszelkie wątpliwości, jakie narosły wobec pozycji Kuszczaka w klubie. Trener ceni Polaka tak bardzo, że pomimo, iż Kuszczak ma z Manchesterem jeszcze dwuletni kontrakt, Ferguson już teraz chce przedłużyć go o kolejne dwa sezony. Wszystko wskazuje zatem na to, że 26-letni bramkarz w końcu doczeka się miejsca w podstawowej jedenastce triumfatorów Ligi Mistrzów.

Tymczasem futbolowy świat zajęty jest aferą nielegalnego kuszenia Cristiano Ronaldo, jakiego dopuszczać się ma Real Madryt. Carlos Queiroz, który wrócił do Manchesteru po krótkim epizodzie trenerskim w klubie z Madrytu, nie wyklucza nawet złożenia na mistrzów Hiszpanii doniesienia do FIFA.

Koledzy mają za złe Kuszczakowi, że nie łapie wszystkiego