Piłkarz Lecha pokonał Casillasa i zawstydził Hiszpanię

Przygotowująca się do mistrzostw Europy reprezentacja Hiszpanii cudem pokonała Peru. Bramka dla zwycięzców padła w doliczonym czasie gry. Gola dla Peru zdobył piłkarz Lecha Poznań Hernan Rengifo.
Po pierwszej połowie Hiszpanie prowadzili 1:0. Do nich należała też przewaga w drugiej części gry, ale nie umieli zamienić jej na choćby jedną bramkę.

W rezultacie po jednej z nielicznych akcji Peru piłkę umieścił głową w siatce Rengifo.

Hiszpanów od blamażu uratował Joan Capdevila, która pokonał bramkarza rywali, gdy mijała trzecia doliczona przez arbitra minuta.

To nie ostatni sparing Hiszpanii przed Euro 2008. W środę drużyna Luisa Aragonesa zmierzy się z USA.

W mistrzostwach Hiszpania zagra w grupie D z Grecją, Rosją i Szwecją.

Hiszpania - Peru 2:1 (1:0)

Bramki - dla Hiszpanii: Villa (38), Capdevila (90+2); dla Peru: Regifo (74).

sędziował Dimitar Meckarovski (Macedonia). Widzów 17 500.

Hiszpania: Iker Casillas - Sergio Ramos, Puyol, Marchena, Capdevila - Iniesta (62-Cazorla), Xabi Alonso (46-Senna), Xavi (46-Cesc), Silva (83-Sergio Garcia) - Villa (57-De la Red), Fernando Torres (46-Guiza)

Peru: Leao Butron - Guillermo Salas, Alberto Rodriguez (25-Villalta), Walter Vilchez, Luis Hernandez - Solano (90-Cevasco), Reiner Torres, Rinaldo Cruzado, Martin Hidalgo (73-Neyra) - Paolo Guerrero, Daniel Chavez (66-Rengifo).