Sport.pl

Cannavaro nie zagra na Euro

Fabio Cannavaro nie zagra na Euro 2008. Kapitan włoskiej reprezentacji zerwał więzadła, ale mimo kontuzji zostanie z drużyną w Austrii.
Włosi obawiają się piłki na Euro

W poniedziałek na pierwszym treningu Włochów na oczach 5 tys. tifosich Cannavaro przypadkowo zderzył się z Giorgio Chiellinim. Wyglądało to na starcie, jakich wiele, ale zawodnik Realu Madryt nie wstał już o własnych siłach. Interwencja lekarzy trwała 20 minut. Zniesiono Cannavaro na noszach, po czym odwieziono do szpitala w Mödling, a stamtąd do najlepszego szpitala w Wiedniu - AKH. W poniedziałek w nocy było wiadomo, że udział w Euro kapitana aktualnych mistrzów świata jest wykluczony. Potwierdziła się diagnoza - zerwanie więzadeł w stawie skokowym.

We wtorek w Oberwaltersdorfie po Cannavaro nie widać było śladów rozpaczy. Na konferencji prasowej tryskał humorem, wspierał swoją drużynę. - Wierzę w ten zespół. Drużyna ma dość doświadczenia i jest wystarczająco przygotowana, aby osiągnąć dobry wynik - powiedział. - Poprosiłem trenera o to, żebym został w kadrze. To wydaje mi się normalne po dwóch latach wspólnej pracy. Będę specjalnym kibicem, mam nadzieję, że użytecznym - dodał. - To strasznie ważne, żeby mieć go tutaj razem z tą grupą piłkarzy - odpowiedział natychmiast siedzący obok niego trener Roberto Donadoni.

Mimo to Włosi stracili charyzmatycznego kapitana, który ma za sobą 116 meczów w reprezentacji, doprowadził ją dwa lata temu do mistrzostwa świata i głównie za postawę w tym turnieju został wyróżniony Złotą Piłką dla najlepszego piłkarza Europy. Na środku obrony w jego miejsce zagrać może... Chiellini. - Spotkałem się z nim. Jest załamany. Powiedziałem mu, że nic się nie stało. Straciliśmy jednego zawodnika, a głupio by było, gdybyśmy stracili dwóch - żartował Cannavaro.

W związku z kontuzją zmienią się plany 34-letniego mistrza świata. Miał zakończyć reprezentacyjną karierę zaraz po Euro. - Stać mnie jeszcze na to, żeby pograć do mistrzostw świata w 2010 roku - powiedział.

Mistrzostwa Europy w BetClick.com. Darmowa rejestracja, oferta bez ryzyka. Sprawdź szczegóły tutaj - reklama

Czy brak Cannavaro to bardzo poważne osłabienie Włochów?