Sport.pl

Polonia wciąż bez trenera

W tym tygodniu nie będzie znany nowy szkoleniowiec ?Czarnych Koszul?. - Będziemy musieli chyba poczekać do 12 czerwca - powiedział prezes Jerzy Klockowski.
Tego dnia PZPN ma podjąć decyzje w sprawie degradacji związanych z aferą korupcyjną, wtedy też radni Wrocławia zdecydują bądź nie o fuzji Śląska Wrocław z Groclinem Grodzisk Wlkp. Kolejne degradacje plus fuzja i ewentualny brak licencji takich klubów jak Znicz Pruszków czy Podbeskidzie Bielsko-Biała mogą otworzyć przed klubem z Konwiktorskiej drogę do ekstraklasy. Ale to chyba mało realne.

Bardziej możliwe jest, że wśród wielu kandydatów na trenera Polonii jest osoba pracująca w którymś z klubów z nadziejami na ekstraklasę. Na przykład Ryszard Tarasiewicz, trener Śląska, znany przed laty piłkarz reprezentacji Polski. Albo Marcin Brosz, najbardziej niedoceniany szkoleniowiec w II lidze, który z Podbeskidziem zakończył sezon na szóstym miejscu, zaczynając rozgrywki z minusowym kontem.

Tarasiewicz znajduje się na pewno w gronie kandydatów na trenera "Czarnych Koszul". Przewija się wśród nich również były trener Arki i Cracovii Wojciech Stawowy oraz pracujący w Finlandii Tomasz Arceusz. - Kandydatów jest kilku. Rozmowy się toczą - mówi Klockowski. O nominacji zdecyduje ostatecznie właściciel klubu Józef Wojciechowski.

Dopiero po wyborze trenera wykrystalizuje się kadra zespołu oraz rozpisany zostanie plan przygotowań. Polonia ma pod tym względem spore opóźnienie. Większość klubów z II ligi, nawet te słabsze, już dawno wszystko zaplanowała, ale wszystkie mają trenerów.