Sport.pl

Loew ostrzega: Klose w znakomitej formie

Trener reprezentacji Niemiec Joachim Loew ostrzega Polaków przed Miroslavem Klose, który według szkoleniowca będzie w niedzielę w szczytowej formie. Opiekun kadry naszych najbliższych rywali wciąż jednak nie zdecydował się, jaki wariant ataku obierze na mecz z Polską.
Krzynówek: Wszystko rozstrzygnie się na boisku

Sędzia niedzielnego meczu znów przyniesie pecha Niemcom?

Urodzony w Polsce snajper miał średnio udaną rundę wiosenną w Bayernie Monachium. Klose został przyćmiony przez znajdującego się w świetnej dyspozycji Lukę Toniego, ale Loew wierzy, że obchodzący trzydzieste urodziny w dzień po meczu z Polską zawodnik odzyska pełnię formy właśnie na spotkanie z reprezentacją kraju, w którym się urodził.

- Jeszcze nigdy nie widziałem go tak sprawnego i silnego - mówił na konferencji prasowej trener Niemców pytany o formę Miroslava Klose.

Urodzony w Opolu napastnik już w meczu z Białorusią dał znak, że jego wielka forma wraca. Klose był autorem jednego z trafień naszych grupowych rywali. W środowej gierce treningowej zaliczył jeszcze dwie bramki i wszystko wskazuje na to, że polscy obrońcy będą mieli wiele kłopotu, by go zatrzymać 8 czerwca.

Trener Niemców myśli, jak zaatakować Polaków...


- Sposób, w jaki wczoraj Klose poruszał się na treningu, przypominał mi dawnego, dynamicznego zawodnika, jakim był jeszcze kilka miesięcy temu - powiedział Loew. - Gdybyście tylko widzieli jak startował do piłki. Fizycznie jest teraz u szczytu swoich możliwości - chwalił napastnika selekcjoner reprezentacji Niemiec.

Miroslav Klose zdobył dla zespołu narodowego 39 bramek w 75 występach.

W niedzielnym meczu towarzyszem piłkarza Bayernu Monachium w linii ataku będzie zapewne inny reprezentant Niemiec mający polskie korzenie - Lukas Podolski, choć szanse Mario Gomeza na występ są również duże, co potwierdza Joachim Loew, który twierdzi, że nie zdecydował się jeszcze na konkretny wariant.

Podolski: Polacy będą grali twardo

Rusza Golmania! Typuj wyniki Euro 2008, nagrody czekają. Zaproś przyjaciół do swojej ligi... »