Sport.pl

Trzymaj się Kuba, jesteśmy z Tobą!

PRZEGLĄD PRASY. Wielki dramat, pech, problem kadry Leo Beenhakkera i samego piłkarza, który zmaga się z kontuzjami już od dłuższego czasu - takie komentarze dominują w prasie po tym jak okazało się, że Jakub Błaszczykowski z powodu kontuzji musi wracać do domu i nie wystąpi na Euro 2008. Ale są też głosy pokrzepienia: Trzymaj się Kuba, jesteśmy z Tobą!
Zastępca Błaszczykowskieg: Ale ja jestem na Rodos

Jak traciliśmy Błaszczykowskiego

"Przegląd Sportowy": Trzymaj się Kuba, jesteśmy z Tobą!

Sam Kuba był dobrej myśli. Rozmawiając z dziennikarzami często się uśmiechał i tłumaczył, że nic mu nie dolega. Ale na treningach odczuwał kontuzjowany mięsień dwugłowy. Uczciwie przyznał, że nie będzie w stanie grać na sto procent możliwości, przynajmniej w meczu z Niemcami.

"Gazeta Wyborcza": Dramat w kadrze. Jak traciliśmy Błaszczykowskiego

Niewinny sparing z II-ligowym szwajcarskim FC Schaffhausen dwa tygodnie temu okazał się brzemienny w skutkach. Kuba Błaszczykowski naderwał wtedy mięsień dwugłowy prawej nogi i rozpoczęła się dla niego walka z czasem. Czy zdąży na Euro 2008? Fizjolog kadry Mike Lindemann mówił, że Błaszczykowski może być gotowy dopiero na ostatni mecz grupowy z Chorwatami. Beenhakker nie rezygnował, chciał zabrać go na Euro 2008 nawet, gdyby miał nie grać w pojedynkach z Niemcami i Austriakami.

"Rzeczpospolita": Kontuzja Jakuba Błaszczykowskiego

Dla piłkarza to jest dramat, dla trenera - problem. Pomocnik Wisły, a teraz Borussii Dortmund, należał do zawodników mających odegrać w drużynie główne role. Trener rozczarował się jego postawą tylko raz. W pierwszym meczu eliminacji z Finlandią.

"Dziennik": Nie był gotowy do walki z Niemcami

Po konsultacji z lekarzami Beenhakker oznajmił piłkarzowi, że potrzebuje zawodników w pełni zdrowych i gotowych na walkę przez 90 minut, dlatego Kuba musi przedwcześnie wracać do Polski.

"Polska The Times": Błaszczykowski kontuzjowany! Za niego Piszczek

Z kolei dla Jakuba Błaszczykowskiego Euro 2008 zakończyło się zanim na dobre się zaczęło. Pomocnikowi Borussii Dortmund podczas porannego treningu odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego.

"Metro": Błaszczykowski wraca do domu

Błaszczykowski z powodu urazu mięśnia dwugłowego nie grał w piłkę przez cały maj. Na zgrupowaniu w Donaueschingen trenował tylko indywidualnie. Nie wziął udziału w towarzyskich meczach z Macedonią, Albanią i Danią. Piłkarz był pewny, że wróci do zdrowia, tak jak Leo Beenhakker.

"Fakt": Dramat Błaszczykowskiego

Wielki dramat Jakuba Błaszczykowskiego. Prawoskrzydłowy reprezentacji Polski ze względu na kontuzję mięśnie dwugłowego nie zagra w Euro. Zostanie zastąpiony przez Łukasza Piszczka. Dzisiaj wraca do Polski. Kuba przegrał wyścig z czasem, tak jak Grzegorz Bronowicki. Ten turniej był wielkim marzeniem i prawdziwym wyzwaniem Kuby. Niestety pechowa kontuzja przekreśliła piękne plany.

"Super Express": Błaszczykowski przegrał z dwugłowym

Ale pech! Jakub Błaszczykowski już dochodził do zdrowia, gdy nagle, na wczorajszym treningu odnowiła mu się kontuzja mięśnia dwugłowego i pomocnik reprezentacji Polski nie zagra na Euro! Sztab Szkoleniowy wystąpił do UEFA z prośbą o powołanie do zespołu Łukasza Piszczka

Błaszczykowski to przypadek nadwrażliwca