Sport.pl

Loew: Moje wspomnienia związane z Polską są miłe

PRZEGLĄD PRASY. - Moje wspomnienia związane z Polską są miłe. Pamiętam też, jaki był nastrój przed naszym meczem w Dortmundzie dwa lata temu. Wtedy niemieccy i polscy kibice świetnie się razem bawili i teraz też tak będzie - mówi ?Rzeczpospolitej? Joachim Loew, na którym ostatnie prasowe wybryki nie robią wrażenia.
Smolarek: Niemcy mi dokuczali

Europa i UEFA: Polskie brukowce psują święto futbolu

"Super Express" zamieścił w środę zmontowane zdjęcie Leo Beenhakkera trzymającego ucięte, ociekające krwią głowy Joachima Loewa, trenera reprezentacji Niemiec i Michaela Ballacka. Całość zatytułowano "Leo daj nam ich głowy". Publikacja żenującego zdjęcia wywołała burzę w Europie, ale trener pierwszych rywali Polaków na Euro nie ma nikomu nic za złe i spokojnie podchodzi do całej sprawy.

Loew wyjaśnia, że w sztabie szkoleniowym nie rozmawiano na ten temat. Podobnie nie dyskutowano o tym z piłkarzami, ale trener uprzedza, że sprawa pewnie zostanie poruszona podczas najbliższego zebrania sztabu.. - Mam wśród znajomych kilku Polaków i nie wierzę, że okładka z obciętymi głowami mówi cokolwiek o polskim społeczeństwie. Moje wspomnienia związane z Polską są miłe. Pamiętam też, jaki był nastrój przed naszym meczem w Dortmundzie dwa lata temu. Wtedy niemieccy i polscy kibice świetnie się razem bawili i teraz też tak będzie - stwierdza w "Rzeczpospolitej" Joachim Loew.

Loew o meczu z Polską

Zdaniem Niemieckiego trenera Polska drużyna gra lepiej niż dwa lata temu. Podkreśla, że w obecnej drużynie Polaków jest kilku znakomitych graczy. Joachim Loew nie zasypia przed meczem z Polakami łatwo. - Trener zawsze przed snem walczy z tymi samymi zmorami. Czy zrobiłem wszystko? Czy wiem wystarczająco dużo o rywalach, czy słuchałem Ursa Siegenthalera uważnie (Siegenthaler rozpracowuje przeciwników Niemców)? Możnaby wymieniać długo.

Trener Niemców myśli, jak zaatakować Polaków...


Rusza Golmania! Typuj wyniki Euro 2008, nagrody czekają. Zaproś przyjaciół!