Sport.pl

Podolski: Nikt z Polski się o mnie nie bił

- Nikt nie proponował mi gry dla Polski, gdy jeszcze to było możliwe - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Lukas Podolski, który teraz już nie zastanawia się, czy mógł grać w biało-czerwonych barwach.
Miroslav Klose w szczytowej formie

- Zaraz pewnie usłyszę, że poleciałem na kasę i nie mam honoru, że polscy działacze się o mnie bili, prosili, żebym zagrał z orzełkiem na piersi, tylko ja to wszystko miałem gdzieś. Mam już dość tych bzdur. Prawda jest inna, to z waszej strony nikt mnie nie chciał - odpowiada Podolski na krytyczne opinie, że zostawił rodzinny kraj i zdecydował się grać dla przeciwników.

Lukas Podolski dla Sport.pl"


- Na początku nikt na mnie nie zwracał uwagi. Potem zacząłem grać dla niemieckiej młodzieżówki i moja kariera potoczyła się błyskawicznie - mówi gwiazda Bayernu Monachium. - Nikt nie proponował mi gry dla Polski, gdy jeszcze to było możliwe. Co miałem robić? Przyjechać i upraszać się, by ktoś z reprezentacji się mną zainteresował? Bądźmy poważni.

- Inni też nie mieli alternatywy. Działacze przespali dogodne momenty, bo niewykluczone, że część tych zawodników zagrałaby dla was - dodaje Lukas Podolski zapytany o Miroslava Klose i Piotra Trochowskiego.

Rusza Golmania! Typuj wyniki Euro 2008, nagrody czekają. Zaproś przyjaciół do swojej ligi...»