Sport.pl

Mecz Polska-Niemcy: Kto za Błaszczykowskiego?

Wojciech Łobodziński czy Roger? Jakie zmiany na skrzydłach polskiej drużyny? Który wariant wybierze Leo Beenhakker w niedzielę?
Beenhakker: Nie mielismy czasu czekać na Kubę
Kłopoty: Najpierw Błaszczykowski, teraz Kuszczak?

Wariant I (80 proc.)

W momencie wyjazdu Kuby Błaszczykowskiego z Austrii pojawiło się pytanie, kto za niego. Bo jasnowłosy skrzydłowy był przewidziany do pierwszej jedenastki na niedzielę. Naturalnym zmiennikiem wydaje się być Wojciech Łobodziński z Wisły Kraków. Grał u Beenhakkera w eliminacjach, dobrze spisał się w ostatnim meczu z Danią i miał swoich zwolenników, którzy widzieli go w składzie na Niemców nawet ze zdrowym Błaszczykowskim. Łobodziński to inny typ skrzydłowego niż Błaszczykowski, nie jest przywiązany do linii, lubi schodzić do środka i wychodzić do prostopadłych podań. Tak było w lutowym meczu z Czechami na Cyprze, kiedy strzelił bramkę. Gdyby zagrał on, więcej niż zwykle zadań ofensywnych mógłby mieć prawy obrońca, Marcin Wasilewski. Po zejściu Łobodzińskiego do środka, z prawej strony utworzyłby się korytarz - w sam raz dla silnego jak tur, mogącego biegać bez przerwy Wasilewskiego. Jeśli Leo postawi na wiślaka na prawej pomocy, na lewej mecz zacznie Ebi Smolarek, a Jacek Krzynówek będzie ustawiony za Maciejem Żurawskim. Ta ostatnia trójka płynnie może się jednak zmieniać i to będzie robić w trakcie meczu. Żurawski może się cofać do pomocy, Smolarek schodzić do ataku, a Krzynówek na skrzydło.

Wariant II (20 proc.)

Na piątkowym treningu, podobno (podobno, bo dziennikarze mieli możliwość obejrzenia tylko pierwszego kwadransa czyli rozgrzewki i krótkiej gry na utrzymanie piłki na skróconym polu), Beenhakker ustawił zespół z Pawłem Golańskim na lewej obronie oraz Smolarkiem na prawym skrzydle i Krzynówkiem na lewym. Żurawski nadal był najbardziej wysuniętym napastnikiem, a za nim był...Roger Guerreiro. Brazylijczyk z polskim paszportem, dopóki wszyscy byli zdrowi wydawał się być pierwszym zmiennikiem do formacji ofensywnej. Jednak Krzynówek ze Smolarkiem ani razu w eliminacjach nie zaczynali meczu przeciwległych na skrzydłach. Czy Leo zdecyduje się na taki wariant w niedzielę?

- Jacek, możesz zagrać z Niemcami na prawym skrzydle? - krzyknęli dziennikarze Sport.pl w kierunku skrzydłowego Wolfsburga. - Mogę zagrać wszędzie - odpowiedział z uśmiechem Krzynówek i poszedł do autokaru.

Leo Beenhakker dla Sport.pl


Lewandowski: Nie jestem brutalem

Rusza Golmania! Typuj wyniki Euro 2008, nagrody czekają. Zaproś przyjaciół!