Ballack: Palimy się do pierwszego zwycięstwa!

- Widziałem te zdjęcia z polskich gazet z moją odciętą głową. Te ataki tylko nas tylko bardziej mobilizują. Nas interesuje tylko futbol, więc odpowiedź damy na boisku. Chcemy rozpocząć turniej od efektownego zwycięstwa - stwierdził w piątek kapitan reprezentacji Niemiec, Michael Ballack
Niemiecki rząd dziękuje Beenhakkerowi

- Do meczu z Polską podejdziemy z wielką wiarą i pewnością siebie, bo mamy poczucie, że reprezentacja Niemiec jest perfekcyjnie przygotowana do turnieju - stwierdził Ballack po ostatnim treningu w szwajcarskim Tenero, przed wylotem do Klagenfurtu. - Trochę nerwowości przed rozpoczęciem Euro jest. Ale to nie nasz pierwszy turniej, z każdym zdobywaliśmy doświadczenie. Każdy piłkarz w kadrze wie co i kiedy powinien robić, jak się najlepiej skoncentrować.

Co Ballack sądzi o Polsce? Uważa, że pod wodzą Leo Beenhakkera to lepsza drużyna niż na mundialu przed dwoma laty. - Ale i nasza drużyna jest dużo mocniejsza niż wtedy. Każdy z nas, którzy wtedy graliśmy rozwinął się jako piłkarz, zrobił wiele kroków na przód. Pokazaliśmy to w eliminacjach, które przeszliśmy jako pierwsi.

Zobacz krwawe zdjęcie, które oburzyło piłkarską Europę