Anelka: Nie interesują mnie bramki

Nicolas Anelka po raz drugi w karierze zagra na mistrzostwach Europy. Tym razem jednak chce mieć większy wkład w sukcesy swojej reprezentacji. - Chcę pokazać do czego jestem zdolny na wielkim turnieju - powiedział napastnik reprezentacji Francji.
Vieira ma jeszcze szansę na grę

Bafetimbi Gomis: Najlepszy debiutant od czasu Zidane'a

Osiem lat po jedynym w swojej karierze wielkim turnieju (Euro 2000) Nicolas Anelka znowu ma szansę zagrać na mistrzostwach. 29-letni napastnik - Teraz chcę pokazać do czego jestem zdolny na wielkim turnieju - zapowiada Anelka. - Może być lepiej niż podczas Euro 2000. Osiem lat temu Anelka zdobył z reprezentacją mistrzostwo Europy, ale jego występ rozczarował. 21-letni wówczas napastnik zagrał w pięciu meczach i nie strzelił żadnej bramki.

Teraz Anelka o miejsce w składzie walczy z młodą gwiazdą Olympique Lyon - Karimem Benzemą. W pierwszym meczu na Euro, przeciwko Rumunii, jeden z nich będzie prawdopodobnie partnerem a ataku Thierry'ego Henry'ego. W składzie Francuzów jest jeszcze niezwykle utalentowany Bafetimbi Gomis, którego debiut w reprezentacji francuska prasa uznała za najlepszy od czasów Zidane'a - Trener podejmie decyzję i zobaczymy w poniedziałek, ale jestem spokojny - mówi Anelka.

20-letni Benzema zagrał w sparingowych meczach z Paragwajem i Kolumbią. Ma też za sobą świetny sezon w klubie, dla którego strzelił w sumie 31 goli. - Nie przejmujemy się tym, kto z nas zagra. Mamy bardzo dobre relacje. Karim to bardzo dobry piłkarz, nie długo będzie najlepszy - komplementował Benzemę Anelka.

Napastnik Chelsea Londyn podkreślił, że nie zależy mu na biciu strzeleckich rekordów i nie będzie się starał za wszelką cenę zdobyć bramkę. - Nie interesuje mnie strzelanie, kiedy słabo gram słaby mecz - powiedział Anelka. - Dlatego chce grać za najbardziej wysuniętym napastnikiem. Wtedy czuję, że jestem najbardziej pożyteczny. Ludzie pamiętają tylko bramki. Ja jestem inny - dodał.

Rusza Golmania! Typuj wyniki Euro 2008, nagrody czekają. Zaproś przyjaciół do swojej ligi...»

Chcesz wiedzieć więcej o Euro 2008?! Tylko u nas takie statystyki! Zobacz!