Fabregas: Villa robi różnicę

Po meczu Hiszpanii z Rosją najwięcej pochwał zebrał autor hat-tricka David Villa. - Taki zawodnik robi różnicę - powiedział po meczu Cesc Fabregas, pomocnik reprezentacji Hiszpanii.
W pierwszym meczu Euro 2008 Hiszpanie zdemolowali reprezentację Rosji strzelając bramki po kapitalnych akcjach. Podobnie było na mundialu w Niemczech, gdzie w pierwszym meczu drużyna Luisa Aragonesa rozgromiła Ukrainę 4:0. Wtedy jednak Hiszpanie odpadli już w 1/8 finału turnieju, po porażce z Francją.

Teraz ma być inaczej. - Wyciągnęliśmy wnioski z mundialu - mówi Cesc Fabregas. Teraz nie chcemy zachwycać swoją grą, tylko mecz po meczu realizować swoje cele - dodał.

W pierwszym meczu drużyna Hiszpanii grała jednak wyjątkowo piękny futbol i znów została okrzyknięta faworytem mistrzostw. Największe wrażenie zrobił napastnik David Villa, który zdobył trzy bramki i miał udział przy czwartej.

Cesc Fabregas ma nadzieję, że od przyszłego sezonu będzie grał z Villą nie tylko w reprezentacji. Napastnikiem Valencii jest zainteresowany Arsenal Londyn. - W lidze angielskiej mógłby pokazać pełnię umiejętności. Chciałbym go mieć w swojej drużynie, bo taki zawodnik jak Villa robi różnicę - powiedział Fabregas. - Jest niesamowitym piłkarzem. Jest bardzo ruchliwy, strzela bramki... świetnie radzi sobie z obrońcą na plecach. To wyjątkowy zawodnik - komplementował kolegę z drużyny.

Hat-trick Davida Villi to pierwsze takie osiągnięcie na Euro od ośmiu lat. Podczas Euro 2000 po trzy bramki w jednym meczu strzelali Holender Patrick Kluivert i Portugalczyk Sergio Conceicao.