Sport.pl

Kubica zaskoczony pozycją lidera

Polak, po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Montrealu, wydaje się być najbardziej zaskoczony faktem, że to właśnie on jest liderem klasyfikacji najlepszych kierowców Formuły 1. - Nie spodziewałem się, że po siedmiu wyścigach będę zajmował pierwsze miejsce- mówi Kubica.
- Nasz samochód nie jest najszybszy. Jednakże jesteśmy niezawodni. W zeszłym sezonie mieliśmy kilka problemów, ale od tamtej pory dokonaliśmy ogromnych zmian - chwali cały zespół BMW Sauber polski kierowca.

- Do tej pory regularnie zbierałem punkty klasyfikacji Grand Prix, ale nie wiem jak to się dalej potoczy. Koncentruję się na każdym wyścigu i staram się w każdej sytuacji zdobywać maksymalną ilość punktów. Naturalnie, konsekwencja jest ważnym czynnikiem, ale mam nadzieję, że będziemy zdolni do kolejnych ulepszeń bolidu. Wtedy będziemy mogli osiągnąć naprawdę wiele - odgraża się rywalom Polak, którego apatyt na sukces rośnie.

- Niezależnie od tego, co się dzieje musimy starać się jak najlepiej wykorzystać każdą sytuację. Kto wie, czy dostaniemy jeszcze taką szansę, jaką mamy obecnie. Jedna rzecz jest jednak pewna - damy z siebie wszystko - zapowiada jedyny polski kierowca w Fromule 1.