Domachowska nie zagra w turnieju głównym

Marta Domachowska odpadła w drugiej rundzie eliminacji turnieju Ordina Open, który wczoraj rozpoczął się w holenderskim 's-Hertogenbosch (pula nagród 175 000dol.). Rozstawiona z numerem trzecim Polka przegrała 3:6, 3:6 z Niemką polskiego pochodzenia, Angelique Kerber
Pierwszy set dzisiejszego pojedynku stał na bardzo niskim poziomie, gdyż obie zawodniczki popełniały sporo niewymuszonych błędów. Skutkowało to najczęściej przełamaniem, dlatego Domachowska (65 WTA) jedynie raz utrzymała własne podanie. Nieco lepsza była w tym elemencie Niemka i to ona wygrała pierwszą partię w stosunku 6:3.

W drugiej odsłonie gry nasza tenisistka nie prezentowała się lepiej, dlatego miała wiele problemów, aby prowadzić wyrównaną grę z Kerber (118 WTA). Ostatecznie dwudziestoletnia tenisistka z Bremy wygrała w identycznych rozmiarach drugiego seta i po godzinie oraz ośmiu minutach, mogła cieszyć się z awansu do turnieju głównego.

22-letnia warszawianka rozgromiła wczoraj 6:1, 6:1 Holenderkę Nicole Thyssen, jednak dyspozycji z wczoraj nie potrafiła utrzymać dzisiaj. Był to ostatni sprawdzian formy Domachowskiej przed wielkoszlemowym Wimbledonem, w którym Polka nie startowała w ubiegłym roku. Druga rakieta naszego kraju ma zapewniony udział w turnieju głównym.