Jeszcze Polska nie odpadła

Niemcy boją się Austriaków, ale robią wszystko, by awansować do ćwierćfinału. Austriacy wierzą w siebie jak nigdy. A Leo Beenhakker musi wrzeszczeć na Polaków, bo trenują ze zwieszonymi głowami.
Beenhakker postawi na słabego Smolarka

Bilić: Nie gracie o honor, tylko o wyjście z grupy

Rywale Polaków wiedzą dobrze, o co grają. By zmotywować drużynę do walki z Austriakami, Niemcy wieszają na ścianach motta skoczka narciarskiego Jensa Weissfloga i legendy jazzu Louisa Armstronga. Kapitan Michael Ballack zwołał nieformalne spotkanie piłkarzy, na którym dokonał samokrytyki, ale też ochrzanił kolegów i zaapelował, że ostatni mecz w grupie to dla nich sprawa życia i śmierci.

Austriacy nie muszą się motywować. Gol strzelony Polakom w 93. minucie dał im takiego kopa i natchnienie do boju z trzykrotnymi mistrzami świata i Europy, że zarazili optymizmem cały naród. Są pewni, że powtórzy się legendarny pojedynek w Cordobie, gdzie 30 lat temu pobili Niemców na mundialu 3:2.

Co na to Polska? Polska musi liczyć na zwycięstwo Austrii, a sama pokonać wyżej Chorwatów. Chorwatów, którzy wygrali grupę i w ostatnim meczu, nie walcząc o nic, wystawią pięciu rezerwowych. Ale stoper Michał Żewłakow przyznaje, że gigantyczna motywacja uszła gdzieś z drużyny po porażce z Niemcami. Na Austrię wyszli cisi, przygarbieni ludzie, którzy zawdzięczają remis Arturowi Borucowi i Rogerowi Guerreiro. Wczoraj na treningu Beenhakker musiał wrzeszczeć do piłkarzy: "Szybciej, lepiej, dokładniej", bo zbyt wiele było złych podań. - Łobo, wykończysz mnie - rzucił asystent Bogusław Kaczmarek do Wojciecha Łobodzińskiego, który grał fatalnie. Czy udało im się zebrać w garść piłkarzy? Czy dali się przekonać, że dorośli już do wielkiej imprezy? Żebyśmy, jak na ostatnich mundialach, znów nie musieli słuchać, że mieli szansę, ale ją kompletnie spieprzyli.

Polska - Chorwacja: Mecz wagi kolosalnej

Piłkarze! Mentalności uczcie się od Chorwatów

Mistrzostwa Europy w BetClick.com. Darmowa rejestracja, oferta bez ryzyka.
Sprawdź szczegóły tutaj - reklama


Czy Polska awansuje do ćwierćfinału?