Sport.pl ocenia Polaków. Beznadziejny Krzynówek, znów wielki Boruc

W kolejnym meczu bardzo słabo wypadł lider polskiej drużyny Jacek Krzynówek. Dobrze zagrali Boruc, Żewłakow, Roger, Kokoszka i Smolarek - ocenia specjalny wysłannik Sport.pl Michał Szadkowski.
Bramka która dobiła Polaków...


Katastrofa na skrzydłach kadry

Oceny w skali 1-6

Artur Boruc 6

Pierwszy strzał (a właściwie dośrodkowanie) obronił dopiero w 23 minucie. Drugi dziesięć minut później, w sytuacji sam na sam z Ivanem Klasniciem. Chwilę później wybił dośrodkowanie Rakiticia. Gdyby je przepuścił, piłka doszłaby do Petricia, który stał przed pustą bramką. Potem naprawił jeszcze błąd Dudki. Chyba faktycznie najlepszy bramkarz na Euro.

Marcin Wasilewski 3-

Po jego błędzie idealną okazję miał Daniel Pranijć, po jego błędzie gola strzelił Klasnić. W ofensywie zupełnie niewidoczny. Ale i tak jego współpraca z Łobodzińskim wyglądała zdecydowanie lepiej niż Wawrzyniaka z Krzynówkiem po drugiej stronie boiska. Głównie dlatego, że Łobodziński się wracał.

Michał Żewłakow 4

Wrócił na swój ulubiony środek obrony i zagrał najlepszy mecz na Euro. Sam nie popełniał błędów, próbował naprawiać te, które zrobili koledzy. Ale przede wszystkim rządził obroną, mówił mniej doświadczonym kolegom, jak się ustawić, gdzie biec i komu zagrać.

Dariusz Dudka 2+

Pierwszy raz od spotkania z Azerbejdżanem w eliminacjach ME zagrał na środku obrony. Popełnił dwa błędy, oba wynikały z nieporozumień z Arturem Borucem. W pierwszej połowie po rzucie rożnym mógł nawet strzelić głową gola. W drugiej, po przejściu na pozycję defensywnego pomocnika dwa razy próbował strzelać. Za mocno, za wysoko i ze zbyt wielką wiarą we własne umiejętności.

Jakub Wawrzyniak 3

Próbował wspomagać Krzynówka w akcjach ofensywnych, ale bronić musiał już sam. Po jego podaniu Roger miał najlepszą sytuację do zdobycia bramki, niedługo później obrońca Legii oddał niecelny strzał. Pod własnym polem karnym niepewny, ale wielkich błędów nie popełnił. Tyle, że miał problemy z wyprowadzeniem piłki.

Wojciech Łobodziński 3-

Często wracał się do defensywy i wspomagał Wasilewskiego. Ale prawym skrzydłem przeprowadził tylko jedną akcję. Spodziewano się po nim dużo więcej. Może gdyby skoncentrował się głównie na ofensywie, wyglądałoby to inaczej?

Rafał Murawski 3+

Kilka razy ładnie przerwał dobrze zapowiadające się akcje Chorwatów. Bardzo dużo biegał. Jak na pierwszy mecz z tak silnym rywalem spisał się więcej niż poprawnie. W drugiej połowie oddał jeden, niecelny strzał.

Mariusz Lewandowski 3+

Z każdym meczem na Euro coraz śmielej próbował rozgrywać. W poniedziałek dobrze podawał do skrzydłowych, ale oddał tylko jeden, bardzo niecelny strzał. Miał też kilka strat.

Roger Guerreiro 4-

Mniej efektowny niż w poprzednich meczach. W pierwszej połowie, gdy rywale zmuszali go do walki w powietrzu, bardzo mało widoczny. W drugiej miał najlepszą okazję do strzelenia gola, ale po podaniu Wawrzyniaka i ładnym obrocie z piłką minimalnie przestrzelił.

Jacek Krzynówek 1

Trzeci słaby mecz na Euro bohatera eliminacji. Próbował strzelać, ale jego strzały były blokowane albo niecelne. Próbował podawać, ale najczęściej trafiał pod nogi Chorwatów. Próbował dryblować, ale tracił piłkę. Szkoda, bo pomocnik Wolfsburga był jednym z tych, od których na Euro oczekiwano najwięcej.

Marek Saganowski 3+

Oprócz Rogera największe zaskoczenie na plus na tych mistrzostwach. Przepychał się z chorwackimi obrońcami, walczył o każdą górną piłkę. Po wejściu Smolarka zszedł na prawą pomoc i choć nie przeprowadził ani jednego rajdu, to miał dużo lepszą okazję do zdobycia bramki od Łobodzińskiego.Rezerwowi:

Adam Kokoszka 4

Najmłodszy Polak, który zagrał na Euro nie zawiódł. Przecinał wszystkie zagrania Chorwatów, dobrze się zastawiał i dokładnie podawał, ani razu nie stracił piłki. Czy eliminacje do mundialu 2010 zacznie już w pierwszym składzie?

Ebi Smolarek 4

Miał kilka obiecujących rajdów, oddał dwa groźne strzały po indywidualnych akcjach. Wyraźnie się przebudził, szkoda, że dopiero w ostatnim meczu Euro.

Podsumowanie gry Polaków - niechlujstwo