Sport.pl

Ronaldo zdecydował i obiera kurs na Madryt

Cristiano Ronaldo jest coraz bliżej przejścia do Realu Madryt. Angielskie media spekulują, że Portugalczyk będzie nalegał na transfer zaraz po zakończeniu Euro 2008.
Ferguson: Jeśli odejdzie Ronaldo, składam dymisję!

Ronaldo jasno określił, że chciałby grać w barwach mistrzów Hiszpanii, o ile władzom z Madrytu uda się spełnić jego finansowe wymagania. Z drugiej strony Manchester United jest zdeterminowany, by zatrzymać zawodnika na Old Trafford.

Krążą opinie, że jeśli tylko Ronaldo przekona obecny klub do transferu, będzie najlepiej opłacanym zawodnikiem na świecie. Real jest gotowy wyłożyć każde pieniądze, żeby tylko największa gwiazda ostatnich miesięcy zgodziła się grać na Santiago Bernabeu.

Według "Times'a" Ronaldo jest gotów posunąć się bardzo daleko, jeśli mistrz Anglii nie pozwoli na jego transfer. Mówi się nawet o odmowie ze strony piłkarza udziału w przygotowaniach do sezonu. - Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby nakłonić Manchester United do transferu - miał powiedzieć najlepszy strzelec Premier League w ostatnim sezonie.

Były zawodnik Sportingu Lizbona ma uderzyć ręką w stół i powiedzieć wprost o swoich planach zaraz po zakończeniu przygody jego reprezentacji na boiskach Austrii i Szwajcarii.

Ronaldo podpisał kontrakt gwarantujący wynagrodzenie w wysokości 120 tysięcy funtów tygodniowo zaledwie szesnaście miesięcy temu, ale propozycja Realu, która może oznaczać co najmniej podwojenie tej sumy, wydaje się nie do odrzucenia.

Alec Ferguson przyznał jednak niedawno, że jest gotowy zdegradować niepokornego zawodnika do rezerw. Szkoleniowiec "Czerwonych Diabłów" o transferze nie chce słyszeć, a propozycja Realu, który chce oddać Robinho jako część rozliczenia z MU, nie wpływa na zmianę zdania Szkota.

Daily Mirror roznieca jeszcze ogień, cytując słowa bliskiego przyjaciela gwiazdy. - Ronaldo już się zdecydował i tylko czeka na odpowiedni moment, by ogłosić co zamierza. A ma zamiar grać dla Realu. Cristiano wypowie się na temat swojej przyszłości dopiero po tym, jak Portugalia zakończy udział w Euro 2008. On chce być panem swojego losu. Klamka zapadła i teraz to inni muszą dostosować się do nowych realiów, nawet jeśli Manchester United nie jest jeszcze gotowy do rozmów z Realem - miał powiedzieć kolega Ronaldo.

Rooney do Ronaldo: Zostań w MU!