Kupili bramkarza, bo trenował z Borucem

Dundee United kupiło z Celtiku Glasgow bramkarza Michaela McGoverna. Jednym z powodów tej decyzji jest fakt... że McGovern trenował z Arturem Borucem.
Artur Boruc jest graczem światowej klasy. Ostatnio potwierdził to ratując reprezentację Polski od wysokich porażek na mistrzostwach Europy. Jego klasę zauważyli też właściciele szkockiego Dundee United. Ale wiedząc, że na pozyskanie Boruca nie ma szans, postanowili zatrudnić bramkarza, który trenował z nim w Celtiku Glasgow...

O pozycję pierwszego bramkarza Dundee Michael MaGovern będzie rywalizować z innym polskim bramkarzem Łukaszem Załuską. Nie obawia się jednak tego, bo jak mówi "W Celtiku miałem styczność z najlepszymi piłkarzami, a możliwość trenowania z Arturem Borucem była fantastyczną sprawą".

Menedżer zespołu Craig Levein jest zachwycony tym, że McGovern nabierał doświadczenia przy polskim bramkarzu. - Trenował z Arturem Borucem, a kiedy pracujesz z tak znakomitym piłkarzem każdego dnia, masz szansę wiele się nauczyć - zauważa Levein i dodaje, że nowy zawodnik będzie silnym rywalem dla Załuski, a to tylko lepiej wpłynie na bramkarską rywalizację.

Boruc zostanie w Celtiku?

Wiele spekuluje się na temat tego do jakiego klubu przejdzie bramkarz reprezentacji Polski. Radosław Osuch, kiedyś ściśle współpracujący z Borucem powiedział w rozmowie z "Daily Record", że bramkarz Celtiku zmieni klub, ale tylko wtedy kiedy pojawi się naprawdę wspaniała oferta.