Roger czeka na Marco van Bastena

- Dopóki trwa Euro, a Marco van Basten nie obejmie drużyny z Amsterdamu, transfer zarówno Rogera jak i innych piłkarzy można traktować w kategoriach plotki - twierdzi dziennikarz holenderskiej gazety ?Handelsblad", Eric Autshoorn
Roger gorszy tylko od Deco»

Roger: Jestem załamany»

Ajax jest ostatnio wymieniany jako najpoważniejszy przyszły pracodawca Rogera Guerreiro, pojawiła się nawet informacja, że do Amsterdamu pojechał menadżer piłkarza Brazylijczyk Robalinho, a Legia chciałaby za swojego pomocnika nie mniej niż 4-5 mln euro.

Jednak w Holandii o transferze jest cicho.

To prawda, że Ajax szuka nowego pomocnika. W drużynie ciągle zieje luka po sprzedaniu Wesleya Sneijdera do Realu Madryt, a zakończenie kariery rozważa także słynny Edgar Davids. Ale czy Roger może już przymierzać holenderskie drewniane chodaki?

Dziennikarze z popularnego portalu nu.nl, pytani o ewentualny transfer, są ostrożni w opiniach. Przede wszystkim Ajax oficjalnie nie potwierdził zainteresowania Rogerem Jest to o tyle zrozumiałe, że Marco van Basten, który od nowego sezonu ma objąć fotel trenera klubu z Amsterdamu, ma na razie głowę zajętą reprezentacja i jej występami na Euro 2008. Wszelkie decyzje kadrowe będzie rozważał dopiero po tej imprezie.

Prawdą jest także, że Roger zrobił swoimi występami w biało-czerwonej koszulce dobre wrażenie w Holandii, ale na giełdzie nazwisk przymierzanych do Ajaxu jest kilku innych piłkarzy, m.in. Orlando Engelaar z FC Twente, który błyszczy na mistrzostwach.

Problemem mogą być pieniądze. Suma 4-5 mln euro, jaką chce Legia, może być dla Ajaxu zbyt wysoka. Holenderski klub szuka wzmocnień w równocześnie w obronie i - przy ewentualnym odejściu Klaasa-Jana Huntelaara - także w ataku. Te potrzeby mogą okroić budżet na pomocnika.

Analiza statystyczna : Roger jest z innej bajki»