Sport.pl

Boniek: Niech Leo zostanie i dajmy spokój

PRZEGLĄD PRASY. - Niech Leo zostanie i skończmy już tę dyskusję. Dyskutujmy o tym, co jest naprawdę ważne - mówi w dzienniku ?Polska The Times? Zbigniew Boniek
Co różni Polaków od Rosjan? »

- Dyskutujmy, czy mamy drużynę, która przez 90 minut potrafi grać na wysokim poziomie. Jeśli się tym nie zajmiemy, a będziemy się koncentrować na polskim piekiełku, to znowu będą eliminacje, znowu będzie wielka impreza i znowu wielkie rozczarowanie. - Zbigniew Boniek komentuje w dzienniku "Polska The Times" dyskusje na temat pracy Leo Beenhakkera z kadrą.

Zdaniem najsłynniejszego polskiego piłkarza problem nie leży w trenerze, a w tym gdzie teraz znajduje się polska piłka i jakie są rokowania na przyszłość. Zauważa, że po nieudanych mundialach mówiło się to samo. Dyskutowało się, że trzeba wszystko naprawić i na słowach się kończyło.

- Nie można ciągle żyć przeszłością (że pokonało się Portugalię przyp. pk). Powiem więcej, klasowy piłkarz musi cały czas myśleć, co zrobić, by za pół roku być lepszym niż teraz. A u nas panuje minimalizm. Taka postawa jest jednak wypadkową polskiej piłki - uważa Boniek i dodaje: - My lubimy proste myślenie: Leo wygrywa dwa mecze i wynosimy go pod niebiosa. Przegrywa dwa - i najchętniej wysłalibyśmy go Holandii. Tymczasem zadajmy sobie pytanie dlaczego nie produkujemy piłkarzy na odpowiednim poziomie. A do tego trzeba systemu, którego nie mieliśmy, nie mamy i obawiam się, że jeżeli wszystko tak dalej pójdzie, nie będziemy mieć.

Nie zgadzasz się? Lepiej znasz się na sporcie? Załóż sportowego bloga, bloguj na Sportblogu! »

EURO w Betclick.com. Darmowa rejestracja, wygraj BMW Z4» - Reklama