Sport.pl

Trener Realu naciska na zarząd: Zapłaćmy za Ronaldo ile będzie trzeba

Trener Realu Madryt Bernd Schuster naciska na klub, aby ten zapłacił Manchesterowi United "ile będzie konieczne" do sprowadzenia na Santiago Bernabeu Cristiano Ronaldo.
Wielka wojna o Cristiano Ronaldo »

Ferguson zagroził, że odejdzie z Ronaldo »

United wciąż utrzymuje, że zawodnik nie jest na sprzedaż, ale C. Ronaldo publicznie demonstruje swoją sympatię do "Królewskich".

Mówi się, że kwota ewentualnego transferu może sięgnąć 100 mln euro, co byłoby rekordem wszechczasów. Schuster przekonuje, że mistrzowie Hiszpanii muszą być gotowi na sięgnięcie głęboko do kieszeni. - Za gracza na jego poziomie trzeba będzie zapłacić tyle, ile będzie konieczne - powiedział w wywiadzie dla niemieckiego kanału sportowego DSF. - Dla nas najważniejsze będzie zwycięstwo w Lidze Mistrzów, a on może nam pomóc to osiągnąć - wierzy Niemiec.

"Czerwone Diabły" zgłosiły skargę na hiszpański klub do FIFA, uznając, że ten dopuszcza się niedozwolonych środków do nakłaniania gracza do odejścia. Trener Realu zgodził się, że postąpiłby podobnie, gdyby graz pokroju C. Ronaldo, zdobywcy 42 goli w ostatnim sezonie, chciał opuścić jego klub. - Jeśli chodzi o gracza takiego kalibru nikt nie chciałby pozwolić mu odejść - dodał.

Ronaldo nie ma z kim rozmawiać »

Podolski znacznie lepszy od C. Ronaldo »