Sport.pl

Chelsea oferuje Deco 92 tys. funtów tygodniowo. Netto

Chelsea zaoferowało Deco umowę wartę niewiarygodną kwotę 92 tys. funtów tygodniowo netto, aby przekonać go do przejścia na Stamford Bridge i uchronić od wpadnięcia w ramiona Jose Mourinho, który jest nowym trenerem również zainteresowanego pomocnikiem Interu Mediolan.
Portugalski pomocnik wciąż może wybierać pomiędzy Interem Mediolan a Chelsea. Już zdążył zdecydować, że jego czteroletnia przygoda z Barceloną dobiegła końca.

Chelsea ma nadzieję, że jej lukratywna oferta - o 25 proc. większa, niż wynosił jego kontrakt na Camp Nou - przechyli szalę. 6 mln rocznie po odliczeniu podatku uczyni go jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy klubu. Chelsea wciąż negocjuje z Barceloną kwotę transferu i ma nadzieję, że zamknie się ona w okrągłych 10 mln funtów.

Kapitan reprezentacji Niemiec Michael Ballack, który ogłosił w poniedziałek, że z chęcią przedłuży swój kontrakt o kolejne trzy lata i zakończy karierę w Chelsea oraz ukraiński napastnik Andrij Szewczenko pozostaną zatem mimo wszystko najlepiej zarabiającymi piłkarzami na Stamford Bridge (ok. 130 tys. funtów tyg.). Podobną sumą może pochwalić się kapitan reprezentacji Anglii John Terry, od kiedy podpisał nowy kontrakt.

Po odpadnięciu z Euro 2008 Deco zapowiedział: - Wkrótce będę miał informacje. Wiem już o zainteresowaniu ze strony Chelsea i innych drużyn. Wiem, że Barcelona chce pozbyć się mnie, Ronaldinho i Samuela Eto'o. Szanuję ich decyzję, idę dalej i myślę o swojej karierze.