Szarapowa przegrała z córką zapaśnika

Sensacja w Wimbledonie! Trzecia rakieta kobiecego tenisa, Rosjanka Maria Szarapowa odpadła już w II rundzie. Jej pogromczynią okazała się Ałła Kudriawcewa, 154. w rankingu!
Jak Radwańska dojdzie do finału Wimbledonu :»:

Nie pomógł fantazyjny strój, nie pomogły zapewnienia o fantastycznej formie, ani miliony dolarów na koncie. Maria Szarapowa, numer trzy na świecie, uważana przed turniejem za główną kandydatkę do tytułu, poległa z kretesem w II rundzie Wimbledonu. Najsłynniejszą Rosjankę świata pokonała 6:2 6:4 skromna i niepozorna rodaczka z Moskwy Ałła Kudriawcewa, która w światowym rankingu zajmuje dopiero 154. lokatę (czyli jest 22. rakietą w Rosji)! Szarapowa zagrała katastrofalnie, popełniając błąd za błędem, ale na wielkie brawa zasłużyła też Kudriawcewa, która nie przestraszyła się okrzyków Szarapowej i od początku meczu sprawiła rodaczce tęgie lanie.

Kudriawcewa ma 21 lat, mieszka i trenuje na Florydzie, a jej ojciec Aleksander w 1980 r. zdobył złoty medal olimpijski w klasycznych zapasach. Nieco ponad tydzień temu Rosjanka wyeliminowała w I rundzie eliminacji w Eastbourne Urszulę Radwańską. - Ałła może namieszać na Wimbledonie, bo gra naprawdę dobrze - mówił wówczas trener Radwański.

Liczba Kudriawcewej:

81 309

Tyle dolarów zarobiła w tym roku na korcie nieznana Rosjanka (358,489 w całej karierze). Dla porównania Maria Szarapowa tylko w obecnym sezonie zarobiła 1 890 850 dolarów, w dotychczasowej karierze - 12 122 252.