Sport.pl

Majewski: Ja asystentem Beenhakkera? Nie będę niczego rozważał

PRZEGLĄD PRASY. - Zajmę stanowisko, jak zobaczę raport trenera reprezentacji - mówi w dzienniku "Polska" szef Rady Trenerów PZPN Stafan Majewski. Trener Cracovii jest wymieniany w gronie osób, które mogłyby przejąć stery kadry po ewentualnym odejściu Leo Beenhakkera. Holender 3 lipca zjawi się w Polsce, by tłumaczyć się z nieudanego startu na Euro przed władzami PZPN.
Beenhakker: Zamierzam jeszcze raz stanąć do walki »

Stefan Systemowiec »

Po nieudanych dla Polaków mistrzostwach Europy fachowcy podzielili się. Jedni chcą głowy Beenhakkera, inni szukają kompromisowych rozwiązań, jeszcze inni trzymają stronę Holendra. - Nie jestem w gorącej wodzie kąpany, a poza tym od oceny pracy selekcjonera są odpowiednie władze. Ktoś go przecież wybrał - odpowiada Majewski pytany o to, dlaczego nie opowiedział się jeszcze po żadnej ze stron.

- Mnie w Austrii nie było. Nie wiem jakie założenia mieli zawodnicy, jak wyglądały przygotowania. Jak można ferować wyroki, jeśli się nie wie takich rzeczy? - pyta retorycznie trener Cracovii. Majewski podkreśla, że po dwóch nieudanych startach w mistrzostwach świata wiele mówiło się o konieczności poprawy kondycji polskiego futbolu, ale efektów nie widzi żadnych.

Szef Rady trenerów ubolewa, że pomysł podsunięcia Beenhakkerowi polskiego asystenta, który mógłby się od Holendra wiele nauczyć, powinien być zrealizowany dużo wcześniej. - Jeśli za tak duże pieniądze angażuje się zagranicznego fachowca, to po jego pracy niech zostanie jakiś ślad. Ktoś młodszy powinien się czegoś od niego nauczyć - mówi Majewski. Sam jednak nie dopuszcza do siebie myśli, że mógłby współpracować z obecnym selekcjonerem kadry na podobnych warunkach. - Pracuję w Cracovii i na razie nie będę niczego rozważał - odpowiada zapytany o ewentualną ofertę pracy z kadrą. - Jeśli Beenhakker zaoferowałby mi asystenturę, zapytałbym się dlaczego nie zrobiliśmy tego od razu. Bo była taka sugestia. Jednak nie chcę tego komentować.

Boruc murem za Beenhakkerem »