Sport.pl

Racing chce wypchnąć Smolarka do Tuluzy

PRZEGLĄD PRASY. Francisco Pernia, prezes Racingu Santander, jest wściekły na Ebiego Smolarka. Hiszpański klub chce jak najszybciej pozbyć się Polaka i uzgodnił już warunki transferu z Tuluzą, ale niespodziewanie wahać zaczął się sam zawodnik - donosi "Super Ekspress"
Smolarek z Racingu do Toulouse »

Smolarek ma wątpliwości, czy liga francuska to dobry dla niego kierunek. Hiszpanom bardzo się to nie podoba, bo chcą szybko pozbyć się piłkarza, który w ich zespole się nie sprawdził. Ponadto władze Racingu liczą na wysokie zyski z transferu, bo Polak kosztował ich 4,8 miliona euro, kiedy przychodził rok temu z Borussii Dortmund.

- Klub z Santander chce odzyskać zainwestowane w Smolarka pieniądze, a Tuluza do biedaków nie należy. Położyła na stół ponad 4 miliony euro i wszystko będzie dobrze, pod warunkiem, że zgodzi się sam piłkarz - mówi Alberto Santamaria, dziennikarz lokalnej gazety "El Diario Montanies".

Tymczasem Ebi przemyślał sprawę i woli poczekać na propozycje z Bundesligi, gdzie chciałby wrócić. Takim obrotem sprawy zdenerwowany jest prezes Racingu, który już zacierał ręce na myśl o transferze Polaka. - Szef kluby wybiera się do Francji na ostateczne rozmowy. Być może poleci tam nawet dzisiaj - zdradza Santamaria.

Szósty klub Primera Division okazał się dla Smolarka nienajlepszym wyborem. Ebi, według zgodnej opinii miejscowych fachowców, nie zaaklimatyzował się tak na boisku jak i poza nim. Teraz Polak ostrożnie podchodzi do przeprowadzki do nowego kraju. Stąd jego wahanie i pomysł powrotu do Bundesligi, którą dobrze zna. Nie wiadomo jednak, czy w Niemczech znajdzie się klub gotowy wyłożyć na niego co najmniej 4,5 miliona euro, a na tyle Racing może liczyć w przypadku pomyślnego zakończenia rozmów z Tuluzą.

Francuski klub, do którego może trafić Smolarek, w ubiegłym sezonie zajął 17. miejsce w lidze, dopiero w ostatniej kolejce zapewniając sobie utrzymanie w Ligue 1.

Boruc najlepszym bramkarzem Euro »

Finał EURO w Betclick.com. Darmowa rejestracja, wygraj BMW Z4 » - Reklama