Sport.pl

Przyrowski w Salzburgu, Majewski w West Bromwich?

PRZEGLĄD PRASY: Bardzo możliwe, że mający na swoim koncie występy w reprezentacji Polski bramkarz Dyskobolii Sebastian Przyrowski zmieni barwy klubowe. Na transfer daje zielone światło właściciel klubu z Grodziska Wielkopolskiego Zbigniew Drzymała. Biznesmen oczekuje co najmniej miliona euro. Jak pisze "Przegląd Sportowy", tyle skłonni są zapłacić Austriacy z Red Bull Salzburg.
Racing chce wypchnąć Smolarka do Tuluzy »

Przyrowski ma ważny kontrakt z klubem z Grodziska jeszcze przez dwa lata, ale nie ukrywa, że chciałby spróbować swoich sił za granicą. Niemiecki portal Transfermarkt.de wycenia polskiego bramkarza na 925 tysięcy euro. Austriacy są gotowi zapłacić ponad milion, zatem Drzymała nie powinien robić zawodnikowi problemów w przeprowadzce. Gdyby transfer doszedł do skutku, miejsce Przyrowskiego zająłby najprawdopodobniej słowacki bramkarz Boris Pesković. Menedżer zawodnika Przemysław Erdman przyznaje, że czterokrotnym reprezentantem Polski interesują się również kluby tureckie i rosyjskie. - Te propozycje także rozważymy - zapowiada.

Majewski za drogi dla Anglików?

Z pozyskania pomocnika Groclinu Radosława Majewskiego nie rezygnuje za to angielski West Bromwich Albion. Jedynym problemem jest cena za kartę zawodniczą piłkarza wynosząca aż 2,3 miliona funtów. Klub z Birmingham gotowy jest zapłacić mniej niż milion funtów, ale o takiej kwocie nie chce słyszeć Zbigniew Drzymała.

- Taka suma nas nie satysfakcjonuje - mówi dyrektor klubu z Grodziska Tadeusz Fajfer. Przyznaje jednak, że oprócz oferty z West Bromwich nie ma innych propozycji dla Majewskiego.

Wiadomo, że rozbieżności finansowe nie zakończyły jednak rozmów na temat sprzedaży zdolnego pomocnika. Po nieudanej fuzji ze Śląskiem Wrocław Drzymała pozbywa się drużyny, a właśnie na Majewskim zamierza zarobić najwięcej.

Dariusz Dudka w Auxerre »

Finał EURO w Betclick.com. Darmowa rejestracja, wygraj BMW Z4» - Reklama