Sport.pl

Kaczmarek z kadry do Polonii?

PRZEGLĄD PRASY. Wiele wskazuje na to, że po nieudanych Mistrzostwach Europy w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski dojdzie do zmian. Posadę w kadrze może stracić Bogusław Kaczmarek, który aktualnie jest jednym z kandydatów do objęcia funkcji trenera Polonii Warszawa - donosi ?Życie Warszawy?.
Majewski nie chce być asystentem Beenhakkera »

Kaczmarek już w trakcie Euro był ponoć odsuwany od kadry przez Leo Beenhakkera. Holender po mizernym występie polskiej reprezentacji na Euro najprawdopodobniej dokona kilku roszad w swoim sztabie. Mówi się o tym, że współpracować z Beenhakkerem będą tylko Andrzej Dawidziuk, Adam Nawałka i Jan Urban. Dla Kaczmarka oznaczałoby to pożegnanie z kadrą.

"Bobo" długo bez pracy raczej nie będzie. Zainteresowana zatrudnieniem Kaczmarka jest warszawska Polonia, która już w niedzielę zainauguruje przygotowania do nowego sezonu. Na razie zespół trenuje pod okiem Michała Libicha, ale jest to sytuacja tymczasowa. Władze Polonii już od kilku tygodni wstrzymują się z podjęciem ostatecznej decyzji o zatrudnieniu pierwszego szkoleniowca. Za Kaczmarkiem przemawia fakt, że zna się on dobrze z prezesem Polonii Jerzym Klocowskim, który także mieszka w Gdańsku. Ponadto, po zawieszeniu Dariusza Wdowczyka to właśnie syn Bogusława Kaczmarka - Marcin - miał objąć posadę. Tak się jednak nie stało, bo szanse warszawskiego zespołu na awans do ekstraklasy były iluzoryczne.

"Grzesiek na prezesa związku? Przecież to trzeba przynajmniej umieć czytać i pisać!" »