Sport.pl

Wenger: Nie mogę się doczekać konfrontacji ze Scolarim

Trener Arsenalu Londyn Arsene Wenger wierzy, że przeprowadzka do ligi angielskiej Luiza Felipe Scolariego wpłynie pozytywnie na poziom rozgrywek. - To świetny fachowiec i będzie tu mile widziany - zapewnia Francuz.
Chelsea oferuje Deco 92 tys. funtów tygodniowo. Netto »

Brazylijczyk Scolari, do niedawna trener reprezentacji Portugalii, od nowego sezonu poprowadzi Chelsea London, w której przejmie schedę po Avramie Grancie, zwolnionym po przegranej londyńskiego klubu w finale Ligi Mistrzów.

- Bardzo lubię Scolariego jako człowieka. Do doskonały szkoleniowiec z wielką charyzmą. Na pewno wniesie coś nowego do Premier League. Gra przeciwko niemu będzie niezwykłym wyzwaniem. Nie mogę się już doczekać tej konfrontacji - powiedział Wenger.

Arsenal zakończył rozgrywki na trzecim miejscu ustępując pola Manchesterowi United i Chelsea. Z podopiecznymi Scolariego Londyńczycy zmierzą się w listopadzie.

Wenger spodziewa się, że Scolari zastosuje podobny system gry jak jego poprzednicy, Grant i Mourinho. - System jakiego najczęściej używa to 4-5-1 lub 4-3-3 czyli taki, jakim najczęściej gra Chelsea - wyjaśnił.

Według francuskiego szkoleniowca sposób gry "niebieskich" nie zmieni się, choć zmienić się mogą zawodnicy. - To normalne. Nowy trener zawsze dokonuje kilku zmian w kadrze i bardzo możliwe, że Chelsea kupi paru nowych piłkarzy.

Luiz Felipe Scolari prowadził reprezentację Portugalii przez sześć lat. Jego drużyna awansowała do Euro 2008 z drugiego miejsca w grupie, plasując się tuż za Polską. Z turnieju odpadła po czwartym meczu, ulegając w ćwierćfinale Niemcom 2-3.

Ronaldo już ma dom w Madrycie »