Sport.pl

Robert Kubica: Czuję się jak samotny Dawid w walce z wieloma Goliatami

W wywiadzie dla portalu formula1. com Polak porównał swoją walkę o tytuł z kierowcami Ferrari i McLarena do pojedynku Dawida z Goliatem.
Kubica gra o wyższą pensję »

Podczas Grand Prix w Montrealu Kubica odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. Niestety dopiero piąte miejsce podczas ostatniego wyścigu na torze Magny - Cours we Francji spowodowało, że prowadzenie w klasyfikacji objął Felipe Massa, a Kubica spadł na drugą pozycję. Mimo to Polak nadal liczy się w walce o mistrzostwo świata.

- Jesteśmy w połowie sezonu i nie twierdzę, że moja druga pozycja w klasyfikacji najlepszych kierowców jest przypadkowa. Zdaję sobie jednak sprawę, że jestem "outsiderem" i to, czy jestem głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa powiem wam dopiero przed ostatnim Grand Prix w Brazylii. Na dzień dzisiejszy czuję się jak Dawid w walce z wieloma Goliatami - powiedział Kubica.

Polak odniósł się także do klasyfikacji konstruktorów, w której jego zespół zajmuje drugą lokatę, zaraz za Ferrari.

- Musimy uważać. Inne zespoły odrabiają do nas zaległe punkty, a Ferrari się oddala. Obecnie jesteśmy dalecy od formy jaką prezentowaliśmy na początku sezonu, a tylko w takiej dyspozycji możemy walczyć z Ferrari. W Magny - Cours nasza strata do Ferrari była najwyższa od dłuższego czasu co podkreśla fakt, że inne zespoły się do nas zbliżyły. Musimy traktować to poważnie i szybko zareagować - zakończył Kubica.

Zespół Ferrari w klasyfikacji zespołów prowadzi z dorobkiem 91 punktów. Drugie jest BMW Sauber z 74 pkt. a trzeci McLaren - 58 pkt.

Ciężki problem Kubicy »