Sport.pl

Quaresma do Interu za 35 mln euro?

Według stacji telewizyjnej SIC Inter Mediolan doszedł do porozumienia z FC Porto w sprawie transferu reprezentanta Portugalii Ricardo Quaresmy. Kwota transakcji ma opiewać na kwotę 35 mln euro.
Lampard w Interze »

O przenosinach Quaresmy do Mediolanu spekulowało się od dawna. Jak podaje SIC, Quaresma zaakceptował już warunki kontraktu, a jego transfer zostanie ostatecznie sfinalizowany najszybciej w przyszłym tygodniu, kiedy przyleci to Mediolanu na testy medyczne.

Reprezentant Portugalii w Interze rywalizować będzie ze swoim rodakiem Luisem Figo, który po sezonie miał zakończyć karierę, ale ostatecznie przedłużył swój kontrakt o rok. Inter zdecydował się na sprowadzenie Quaresmy po tym jak fiaskiem zakończyły się negocjacje z Romą w sprawie przejścia na Giuseppe Meazza Brazylijczyka Manciniego.

Skrzydłowy reprezentacji Portugalii wiele razy wspominał o tym, że ponownie chciałby spróbować swoich sił w mocnej lidze europejskiej. Jego poprzednia przygoda z zagranicznym klubem nie skończyła się za dobrze. Po jednym sezonie spędzonym w Barcelonie w 2003 roku, gdzie nie zachwycił wrócił do Porto. Tam odbudował swoja formę i błyszczał w Champions League. W ramach rozliczenia za transfer piłkarza do portugalskiego klubu miałby trafić jeden z napastników: David Suazo lub młody Pele.

Figo jeszcze nie wybiera się na emeryturę »